2018-07-26 | Głos z rynku

Rozdano nagrody Digital Leader Award 2018 za cyfryzację biznesu

Grupa DKV Mobility Services oraz jej handlowy człon DKV Euro Service zajęły drugie miejsce w konkursie Digital Leader Award 2018 (Lider Cyfrowego Biznesu 2018), w kategorii “Kreatywność”. Niezależne jury złożone z ekspertów, w tym przedstawicieli biznesu, nauki oraz mediów, nagrodziło DKV za kompleksowy program digitalizacji firmy.
Rozdano nagrody Digital Leader Award 2018 za cyfryzację biznesu (Żródło: DKV)

Teraz wszystko online: zmiana parametrów karty paliwowej i zamawianie boxów do opłat drogowych
-Nagroda jest dla nas mocnym sygnałem do dalszej digitalizacji usług- mówi Dr Hendrik Rosenboom. -W ramach pierwszego cyfrowego projektu chcemy zracjonalizować wszystkie formularze zamówień dla klientów, by osiągnąć pełną automatyzację procesu.” W 2016 r. firma rozpoczęła trzyletni okres przebudowy swoich systemów IT. Jednym z pierwszych kroków było wdrożenie platformy, na której działać będą wszystkie przyszłe cyfrowe usługi. Dziś klienci DKV poprzez swój panel mogą konfigurować funkcje kart paliwowych – z pełną dowolnością i w czasie rzeczywistym. To samo dotyczy opłat drogowych w całej Europie, w tym szybkiego i wygodnego zamawiania online boxów.

Powstał pion DKV ds. digitalizacji

W trakcie prac nad systemem IT utworzono specjalny departament odpowiedzialny za rozwój nowych usług cyfrowych. Pierwszym produktem jest system do zarządzania online wszystkimi typami opłat drogowych w Europie oraz w Rosji, drugim serwis do optymalizacji kosztów paliwa – “Fuel Saver”, który analizuje zachowania kierowców ciężarówek w drodze. Serwis ten promuje zachowania kierowcy, które mają wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa, analizując parametry z trasy. Umożliwia uzyskanie oszczędności na poziomie 10%. W przygotowaniu są już kolejne narzędzia cyfrowe, które obecnie przechodzą testy wśród klientów DKV.

Cyfryzacja biznesu przekłada się na sprzedaż

Jak pokazują pierwsze efekty, digitalizacja usług w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia obrotów DKV Euro Service w ciągu następnych 5-10 lat. Aby to osiągnąć, Grupa DKV planuje skierować swoje usługi także do segmentu flot samochodów osobowych, oferując szybką racjonalizację poszczególnych grup kosztów – dzięki cyfrowej optymalizacji dowolnych danych.

Celem konkursu “Lider Cyfrowego Biznesu” jest wyróżnienie wiodących firm i menedżerów, którzy wprowadzają modelowe rozwiązania w zakresie cyfrowej transformacji swoich przedsiębiorstw. Autorem i organizatorem tej inicjatywy jest grupa IDG Business Media oraz firma Dimension Data.

 


Zobacz także

Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
PKO Leasing finansuje autokary dalekobieżne
Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie
AsstrA-Associated Traffic AG podliczyła wyniki za pierwsze półrocze 2018
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

„Gregory” Ostaszewski trzy razy na podium w tym sezonie
DKV rozwija sieć tanich stacji z "cenami z listy"
Będzie można odliczyć VAT przez kartę DKV
Karta DKV akceptowalna w Europie na kolejnych stacjach
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA