2018-07-24 | Głos z rynku

Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17%

Spółka Dachser Polska, należąca do grupy globalnego operatora logistycznego, w 2017 r. przetransportowała blisko 1,36 mln przesyłek o łącznej masie 492 tys. ton, czyli odpowiednio o 14% i 10% więcej niż w 2016 r. W efekcie firma osiągnęła w ubiegłym roku przychody w wysokości 389,8 mln zł, co oznacza wzrost o 17%.
Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17% (Żródło: Dachser)

Wzrosty w wynikach powiązane są z systematycznym rozwojem skali działalności Dachser w Polsce, gdzie operator specjalizuje się w obsłudze eksporterów. W 2017 r. firma uruchomiła 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń do Niemiec z niemal wszystkich swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec ubiegłego roku operator dysponował rozkładem 77 codziennych połączeń drogowych, dających polskim eksporterom dostęp do rynków Europy.

-Zapotrzebowanie na obsługę eksportu ciągle rośnie, ponieważ koniunktura w Polsce i w Europie sprzyja rozwojowi biznesu, a dodatkowo siłą napędową dla logistyki jest stale wzrastająca branża e-commerce. Dlatego Dachser regularnie zwiększa listę bezpośrednich połączeń drobnicowych. Kierunkiem numer jeden cały czas są Niemcy - do tego kraju eksportuje się z Polski najwięcej towarów. W 2018 r. będziemy kontynuować rozbudowę naszych stałych połączeń drogowych - zapowiada dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Również w obszarze Air & Sea Logistics, Dachser rozwijał nowe połączenia w drobnicy morskiej z Szanghaju i Hongkongu oraz w eksporcie lotniczym. -To był wyjątkowy rok. Nasz wolumen w eksporcie lotniczym wzrósł o ok. 60%. Wynika to z uruchomienia serwisów konsolidacyjnych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie - komentuje Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Dachser od dłuższego czasu oferuje rozwiązania logistyczne dedykowane branży DIY. W ubiegłym roku firma do krajowego portfolio dodała ofertę skrojoną pod specjalistyczne potrzeby przemysłu chemicznego. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics, operator zapewnia najwyższe standardy ochrony i bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych i innych produktów chemicznych.

-W Dachser skupiamy się na oferowaniu rozwiązań logistycznych na najwyższym poziomie. Systematyczna rozbudowa infrastruktury i zwiększanie skali działalności jest niezbędne, by móc sprawnie realizować procesy logistyczne na rzecz współpracujących z nami firm. Dlatego stale podążamy za potrzebami naszych klientów, starając się zapewnić im jak najwięcej możliwości. Efekty tego widać w wynikach Dachser w Polsce, które są doceniane także na poziomie całej grupy – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik.

W kraju operator posiada 8 oddziałów, w których na koniec 2017 r. zatrudniał 442 pracowników. Dachser Polska należy do wysoko ocenianych pracodawców - w 2017 roku firma została uhonorowana tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki, który jest przyznawany wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania przeprowadzonego wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.


Zobacz także

Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
PKO Leasing finansuje autokary dalekobieżne
Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie
AsstrA-Associated Traffic AG podliczyła wyniki za pierwsze półrocze 2018
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA