2018-07-17 | Głos z rynku

Wzrosty w portfelu przychodów Grupy AsstrA

Wielkość sprzedaży usług grupy kapitałowej AsstrA w ciągu 6 miesięcy 2018 roku wzrosła o 15% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, zaś przychody AsstrA w Polsce zwiększyły się o 24%.

W pierwszej połowie 2018 r. grupa kapitałowa AsstrA zrealizowała ponad 62 tys. zamówień, co daje wynik o 10% wyższy niż w ubiegłym roku. Największy udział w portfelu usług firmy stanowią przewozy drogowe - 90% realizowanych transportów. Przewozy ładunków drogą morską utrzymują się na poziomie 5%, udział kolei to 3%, zaś transportu lotniczego - 2%. W ciągu pierwszego półrocza 2018 roku agenci celni AsstrA wydali ponad 15 000 deklaracji celnych. Łączna waga wszystkich przewożonych ładunków wyniosła około 2 miliony ton.

Wśród najczęściej transportowanych ładunków w AsstrA na pierwszym miejscu plasuje się sprzęt AGD i RTV z udziałem na poziomie 14%. Kolejnymi liderami pod względem ilości dostaw były towary przemysłu chemicznego - 13%, branży motoryzacyjnej - 12%, produkty przemysłu spożywczego - 10%, a także urządzenia przemysłowe - 10%.

AsstrA-Associated Traffic AG świadczy kompleksowe usługi w zakresie międzynarodowego transportu towarów „od drzwi do drzwi” na ponad 1 400 trasach na terytorium Europy, Azji i Ameryki.

Łączne przychody AsstrA w Polsce przekroczyły w pierwszym półroczu br. 28,6 mln euro, co o 24% przewyższa wyniki z 2017 roku. Ilość realizowanych transportów wzrosła o 26%. Całkowita masa wszystkich ładunków przewożonych przez terytorium Polski wyniosła ponad 340 tys. ton.

Największą popularnością wśród polskich Klientów cieszą się przewozy drogowe, stanowiące 92% ogólnej liczby zamówień. Największy udział pod względem generowanych przychodów w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku przypada na transport drogowy, intermodalny i morski.

-W drugiej połowie br. roku planujemy zwiększyć liczbę zamówień o 25% w porównaniu do pierwszych 6 miesięcy 2018 roku. Zamierzamy również znacząco rozszerzyć nasze wolumeny w transporcie kombinowanym: samochodowy – kolejowy; morski – kolejowy – drogowy; lotniczy – drogowy, w tym usługi brokera celnego. Do końca roku spodziewamy się także znacznego wzrostu udziałów w segmencie logistyki projektowej- skomentował Dmitrij Lagun, Dyrektor Generalny AsstrA-Associated Traffic AG.


Zobacz także

DB Schenker oferuje rozwiązania w druku 3D
Kryptowaluty to nie tylko bitcoin
Przychody polskiego systemu opłat drogowych to ponad 10 mld zł
DSV zwycięzcą Manufacturing Excellence Award
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dokąd prowadzą zmiany w transporcie?
AsstrA postanowiła otworzyć nowy dział transportowy
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
Usunięcie odpadów może być bardzo problematyczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA