2018-07-03 | Głos z rynku

Abris sfinalizował zakup WDX S.A.

W dniu 29 czerwca 2018 r. WOHO Holdings Ltd., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., sfinalizowała przejęcie większościowego pakietu akcji WDX S.A., podmiotu z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów.
Abris sfinalizował zakup WDX S.A. (Żródło: WDX)

Z dniem 29 czerwca 2018 roku jedynymi akcjonariuszami spółki zostali WOHO Holdings Ltd., dysponujący większościowym pakietem oraz Dariusz Bąkowski, jeden z jej założycieli oraz dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej, a od tego dnia Prezes Zarządu WDX S.A. To kolejna, czwarta inwestycja wpisująca się w strategię Abris Capital Partners, który pozyskał jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów 500 mln euro na wsparcie interesujących projektów biznesowych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

-Naszym zdaniem WDX S.A. to niezwykle ciekawa firma, działająca na bardzo perspektywicznym rynku szeroko pojętej logistyki. Zajmuje tam istotne miejsce dostarczając kompleksowe rozwiązania magazynowe. Ta wyraźna specjalizacja spółki, razem z widoczną na świecie tendencją dynamicznego rozwoju e-commerce, dają solidne podstawy jej dalszego, intensywnego rozwoju, w tym zdobywania kolejnych rynków – komentuje Milorad Anđelić, Partner w Abris Capital Partners.

WDX S.A. oferuje szyte na miarę, nowoczesne rozwiązania z zakresu logistyki, obejmujące projektowanie i instalację zintegrowanych systemów składowania i transportu w magazynach. Jest to szczególnie ważne w kontekście widocznego na całym świecie dynamicznego rozwoju rynku e-commerce, który nie byłby możliwy bez wsparcia usług logistycznych innowacyjnymi produktami, optymalizującymi i przyspieszającymi procesy magazynowe, z których znana jest spółka WDX S.A.

-WDX to dzieło życia moje i mojego brata Sławomira, więc naturalne jest, że chcieliśmy dla niego jak najlepiej. W pewnym momencie uznaliśmy, że nadszedł czas, aby firma jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła i wypłynęła na przysłowiowe szerokie wody. Szukaliśmy zaufanego partnera, który się nią należycie zaopiekuje, a równocześnie zapewni jej szybki rozwój wspierając swoim know-how zarządczym i stabilnym finansowaniem. Nasz wybór padł na Abris Capital Partners i jestem przekonany, że to była najlepsza możliwa decyzja. Razem stworzymy z WDX regionalnego czempiona w swojej branży– podsumowuje Dariusz Bąkowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu WDX S.A.


Zobacz także

Inwestorzy zadowolenie z systemu ERP
Droga do inteligentnego zarządzania danymi
1 mld dol. wydała UPS na technologie alternatywnych paliw
Słuchacze MBA z USA poznawali zasady handlowe w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

WDX zmaksymalizował ilość miejsc do składowania
Akwizycja pozwala wejść na rozwijające się rynki
WDX kupuje od Feralco połowę udziałów w spółce zależnej
Akcjonariusze uchwalili najwyższą dywidendę w historii spółki WDX
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA