2018-07-03 | Głos z rynku

Abris sfinalizował zakup WDX S.A.

W dniu 29 czerwca 2018 r. WOHO Holdings Ltd., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., sfinalizowała przejęcie większościowego pakietu akcji WDX S.A., podmiotu z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów.
Abris sfinalizował zakup WDX S.A. (Żródło: WDX)

Z dniem 29 czerwca 2018 roku jedynymi akcjonariuszami spółki zostali WOHO Holdings Ltd., dysponujący większościowym pakietem oraz Dariusz Bąkowski, jeden z jej założycieli oraz dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej, a od tego dnia Prezes Zarządu WDX S.A. To kolejna, czwarta inwestycja wpisująca się w strategię Abris Capital Partners, który pozyskał jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów 500 mln euro na wsparcie interesujących projektów biznesowych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

-Naszym zdaniem WDX S.A. to niezwykle ciekawa firma, działająca na bardzo perspektywicznym rynku szeroko pojętej logistyki. Zajmuje tam istotne miejsce dostarczając kompleksowe rozwiązania magazynowe. Ta wyraźna specjalizacja spółki, razem z widoczną na świecie tendencją dynamicznego rozwoju e-commerce, dają solidne podstawy jej dalszego, intensywnego rozwoju, w tym zdobywania kolejnych rynków – komentuje Milorad Anđelić, Partner w Abris Capital Partners.

WDX S.A. oferuje szyte na miarę, nowoczesne rozwiązania z zakresu logistyki, obejmujące projektowanie i instalację zintegrowanych systemów składowania i transportu w magazynach. Jest to szczególnie ważne w kontekście widocznego na całym świecie dynamicznego rozwoju rynku e-commerce, który nie byłby możliwy bez wsparcia usług logistycznych innowacyjnymi produktami, optymalizującymi i przyspieszającymi procesy magazynowe, z których znana jest spółka WDX S.A.

-WDX to dzieło życia moje i mojego brata Sławomira, więc naturalne jest, że chcieliśmy dla niego jak najlepiej. W pewnym momencie uznaliśmy, że nadszedł czas, aby firma jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła i wypłynęła na przysłowiowe szerokie wody. Szukaliśmy zaufanego partnera, który się nią należycie zaopiekuje, a równocześnie zapewni jej szybki rozwój wspierając swoim know-how zarządczym i stabilnym finansowaniem. Nasz wybór padł na Abris Capital Partners i jestem przekonany, że to była najlepsza możliwa decyzja. Razem stworzymy z WDX regionalnego czempiona w swojej branży– podsumowuje Dariusz Bąkowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu WDX S.A.


Zobacz także

Inwestorzy zadowolenie z systemu ERP
Droga do inteligentnego zarządzania danymi
1 mld dol. wydała UPS na technologie alternatywnych paliw
Słuchacze MBA z USA poznawali zasady handlowe w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rozwiązania magazynowe WDX S.A. dla e-commerce
Na co stawia firma Crown rozwijając swoją markę?
WDX zmaksymalizował ilość miejsc do składowania
Akwizycja pozwala wejść na rozwijające się rynki
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA