2018-06-29 | Głos z rynku

Net Promoter Score dla dostawców technologii spada

Dane Temkin Group pokazują, że w ostatnich dwóch latach globalna średnia wskaźnika Net Promotor Score (NPS) dla dostawców technologii spadła z 31,8% do 21,4%. Jednak nie wszystkie firmy obniżają loty. Jak wynika z badania NPS, przeprowadzonego na grupie kilkuset przedsiębiorstw produkcyjnych, rośnie liczba zadowolonych klientów systemu Impuls EVO. W ciągu zaledwie jednego roku wskaźnik wzrósł aż o 18 punktów procentowych.
Net Promoter Score dla dostawców technologii spada (Żródło: Fotolia)

Jak wynika z ostatnich danych opublikowanych przez Temkin Group, od 2015 roku Net Promoter Score dla dostawców technologii spada. Dziś utrzymuje się na poziomie 21,4%. Jeszcze dwa lata wcześniej wynosił ponad 10 punktów procentowych więcej (2015 - 31,8%). Konfrontując wyniki BPSC z danymi innych dostawców technologii, okazuje się, że NPS śląskiego dostawcy, w przeciwieństwie do globalnych graczy, ma trend zwyżkowy.

Impuls rozwoju

Śląska firma dostarczająca oprogramowanie ERP wspierające zarządzanie produkcją, pokusiła się o badanie wskaźnika Net Promotor Score (NPS), na grupie użytkowników systemu Impuls EVO. Analizowano dwa parametry: rekomendację dla marki oraz dla produktu. W obu kategoriach wzrost był wręcz skokowy. W ciągu zaledwie roku poziom zadowolenia użytkowników ERP urósł prawie dziesięciokrotnie – z 2,72 do 20,83%. Liczba promotorów systemu Impuls EVO niemal podwoiła się, a liczba krytyków zmniejszyła się blisko trzykrotnie. Z kolei NPS dla BPSC zwiększył się z 4,05 do 25%. Ponad 41% klientów oceniło satysfakcję ze współpracy z firmą na co najmniej 7 pkt w dziesięciostopniowej skali. Co istotne Frederick F. Reichheld, twórca wskaźnika ocenia, że przeciętna wartość NPS dla firm powinna mieścić się w przedziale 10%-15%. W przypadku firm z wyższą wartością wskaźnika oznacza to, że rozwijają się szybciej niż gospodarka kraju, w którym funkcjonują.

-Net Promoter Score jest doskonałym narzędziem mierzącym poziom zadowolenia klientów. NPS pozwala zmierzyć poziom satysfakcji klientów, który wyraża się w gotowości polecenia produktu lub usługi- mówi Prezes BPSC Rafał Orawski. -Przez ostatnie 12 miesięcy ciężko pracowaliśmy nad wprowadzeniem istotnych zmian. Cieszymy się, że nasze wysiłki znalazły odbicie w rosnącym poziomie zadowolenia klientów i ich rekomendacji dla Impulsa i całej naszej firmy- dodaje.

Zmiany na lepsze

Od ubiegłego roku firma ze Śląska do procesu tworzenia swojego sztandarowego produktu – systemu ERP Impuls EVO - zaangażowała jego użytkowników. Nowy model współpracy, zakładający istotny udział klientów w rozwijaniu systemu spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, czego potwierdzeniem są dobre oceny NPS dla samej firmy. Wspomniany wcześniej wynik, jaki BPSC osiągnęło w badaniu Net Promoter Score (25%), to sześciokrotny wzrost względem badania z połowy 2017 roku. Warto podkreślić, że liczba promotorów firmy urosła o 16 punktów procentowych.


Zobacz także

Droga do inteligentnego zarządzania danymi
1 mld dol. wydała UPS na technologie alternatywnych paliw
Słuchacze MBA z USA poznawali zasady handlowe w Polsce
Pracownicy Georg Utz świętowali jubileusz we Wrocławiu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Leasing sprzętu IT wyniósł pół miliarda złotych
Jak zmienia się zarządzanie magazynem w dobie Internetu Rzeczy?
Zebra Technologies wprowadziła przemysłowe rozwiązanie lokalizacyjne
System Sente S4 wspiera pracę magazynu części samochodowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA