2018-06-21 | Głos z rynku

Wizja hiperdostępnego przedsiębiorstwa

Firma Veeam® Software przedstawiła swoją wizję hiperdostępnego przedsiębiorstwa oraz strategię, która ma wesprzeć klientów korporacyjnych w procesie prowadzącym do inteligentnego zarządzania danymi na ogromną skalę. Podczas tegorocznej konferencji VeeamON 2018 firma zademonstrowała, w jaki sposób klienci z całego świata wykorzystują rozwiązanie Veeam Hyper-Availability Platform do inteligentnego zarządzania danymi.
Wizja hiperdostępnego przedsiębiorstwa (Żródło: Fotolia)

Rozwiązanie pomaga zyskać ciągłość biznesową, ograniczyć ryzyko i przyspieszyć wprowadzanie innowacji w erze, w której takie technologie jak internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i blockchain wymagają platformy zapewniającej ogromną skalowalność i łatwość zarządzania danymi.

Zarządzanie błyskawicznie rosnącymi i coraz bardziej rozproszonymi zbiorami danych korporacyjnych stało się tak złożone, że wymaga nowego typu rozwiązań. Potrzebne są narzędzia, które tradycyjne zarządzanie oparte na zasadach zamienią na system behawioralny, dzięki któremu dane mogą zarządzać sobą same w bardziej autonomiczny sposób, dostarczając kluczowych informacji biznesowych i operacyjnych z rekordową prędkością. W połączeniu z siecią ponad 55 tys. partnerów technologicznych Veeam Hyper-Availability Platform jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem pomagającym klientom w procesie prowadzącym do inteligentnego zarządzania danymi.

-Od początku swojej działalności w 2006 r. Veeam był preferowanym dostawcą rozwiązań, które zapewniają dostępność aplikacji i danych w środowiskach wielochmurowych, uzyskując pozycję niekwestowanego lidera w tej dziedzinie. Jednak w miarę dojrzewania takich technologii, jak IoT, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i blockchain, oraz narastających problemów z przetwarzaniem ogromnych ilości danych potrzebne są rozwiązania, które oferują znacznie więcej niż zapewnienie dostępności danych. Uważamy, że współczesne przedsiębiorstwa oczekują hiperdostępności. Rozwiązanie Veeam Hyper-Availability Platform używane przez wiele największych światowych przedsiębiorstw (w tym Royal Caribbean, Mercedes-Benz, Telefonica and L’Oréal) pomaga klientom w procesie prowadzącym do inteligentnego zarządzani danymi. W rezultacie mogą oni szybciej wprowadzać na rynek innowacyjne usługi cyfrowe– powiedział Peter McKay, współdyrektor generalny i prezes Veeam.

-Nasza flota 49 statków nie mogłaby operować bez danych, a rozwiązanie Veeam zarządza ponad trzema petabajtami danych, które mają rozrosnąć się do niemal sześciu petabajtów w ciągu następnych 24 miesięcy. Wybraliśmy Veeam ze względu na ogromną skalowalność, łatwość użycia i spokój ducha, jaki daje wiedza, że nasze dane i systemy będą zawsze hiperdostępne– skomentowała Renata Kobylinski, dyrektor ds. hostingu i usług inżynierskich w Royal Caribbean Cruises.

Dostępność zwykle kojarzy się z ciągłością biznesową oraz backupem i przywracaniem, które to usługi umożliwiają organizacjom nieprzerwane funkcjonowanie. W obliczu narastających trudności z zarządzaniem danymi korporacyjnymi, hiperdostępność wymaga, żeby proste rozwiązania do backupu i przywracania (mechanicznie kopiujące dane w określonych odstępach czasu) ewoluowały w stronę znacznie wyższego poziomu inteligencji. W takim modelu dane uczą się błyskawicznie i mogą odpowiednio reagować na to, co dzieje się w dowolnym miejscu infrastruktury danych przedsiębiorstwa. Ochrona danych i zarządzanie danymi muszą zmierzać od pasywnej „polisy ubezpieczeniowej” w kierunku systemu, który aktywnie zapewnia korzyści biznesowe.

-Nasza wizja inteligentnego zarządzania danymi opiera się na elastycznym zestawie zintegrowanych, łatwych w użyciu rozwiązań. Veeam Hyper-Availability Platform zapewnia integrację, widoczność, koordynację, inteligencję i automatyzację, dzięki którym zarządzanie danymi zmienia charakter z regulacyjnego na behawioralny, a ręczna obsługa przechodzi w inteligentną automatyzację. Pozwala to na usprawnienie zarządzania ogromnymi, nieprzerwanymi strumieniami danych w wysoce rozproszonych środowiskach wielochmurowych, samodzielne uczenie się oraz optymalną koordynację. Przedsiębiorstwa, które korzystają z Veeam Hyper-Availability Platform, reagują szybciej na potrzeby biznesowe, stają się wielokrotnie efektywniejsze i potrafią znacznie elastyczniej dostarczać nowe cyfrowe usługi, które zwiększają komfort pracy i życia – powiedział Danny Allan, wiceprezes ds. strategii produktowej w Veeam.

Droga, jaką hiperdostępne przedsiębiorstwa muszą przejść w celu wprowadzenia inteligentnego zarządzania danymi, składa się z pięciu etapów:

1. Backup. Stworzenie kopii zapasowej wszystkich obciążeń roboczych i zagwarantowanie, że będzie można je odzyskać w przypadku awarii, ataku, utraty lub kradzieży.

2. Agregacja. Zagwarantowanie ochrony i dostępności danych w środowiskach wielochmurowych w celu stworzenia efektywniejszych usług cyfrowych i zapewnienia zagregowanego widoku poziomu usług.

3. Widoczność. Ulepszenie zarządzania danymi w środowiskach wielochmurowych poprzez zapewnienie ujednoliconej widoczności oraz kontroli nad użyciem, wydajnością i operacjami; zarządzanie danymi zaczyna ewoluować od pasywnego do aktywnego, zapobiegając utracie dostępności poprzez zaawansowane monitorowanie, optymalizowanie zasobów, planowanie wydajności i wbudowaną inteligencję.

4. Koordynacja. Bezproblemowe przenoszenie danych w środowiskach wielochmurowych w celu zapewnienia ciągłości biznesowej, zgodności z przepisami, bezpieczeństwa oraz optymalnego wykorzystania zasobów do działalności biznesowej. Wymaga to mechanizmu koordynacji, który pozwala przedsiębiorstwom łatwo wykonywać, testować i dokumentować plany usuwania skutków awarii (DR) w wysoce zautomatyzowany sposób bez zakłócania pracy systemu.

5. Automatyzacja. Dane zaczynają zarządzać się same: uczą się, jak stworzyć swoją kopię, jak migrować do najlepszych lokalizacji w zależności od potrzeb biznesowych, jak zabezpieczać się w razie nietypowej aktywności i jak natychmiast powracać do pierwotnego stanu. Etap ten zapewnia nowy poziom automatyzacji w zarządzaniu danymi korporacyjnymi poprzez kombinację analizy danych, rozpoznawania wzorów oraz uczenie maszynowe.

-W miarę postępów transformacji cyfrowej strategie rynkowe będą coraz bardziej skupiać się na wykorzystaniu kontinuum aplikacji i danych, które rozciąga się od rdzenia do granicy sieci i dalej do chmury. Wizja hiperdostępnego przedsiębiorstwa świadczy o tym, że Veeam rozumie prawdziwą wartość wielochmurowego środowiska i dostarcza narzędzia oraz technologie, które pomagają klientom osiągnąć pełen potencjał cyfrowy– powidział Matt Eastwood, wiceprezes IDC.

 


Zobacz także

Droga do inteligentnego zarządzania danymi
1 mld dol. wydała UPS na technologie alternatywnych paliw
Słuchacze MBA z USA poznawali zasady handlowe w Polsce
Pracownicy Georg Utz świętowali jubileusz we Wrocławiu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dlaczego w cyberbezpieczeństwie brakuje pracowników?
Brak specjalistów hamuje cyfryzację łańcucha dostaw
Wszystko co nas otacza, będzie miało wirtualną kopię
Przez ten systemy przechodzi 25% duńskiego PKB
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA