2018-05-17 | Głos z rynku

Jubileusz: 20 lat GLS na polskim rynku

35 filii, 1,7 tys. samochodów, około 1500 punktów ParcelShop. Firma kurierska GLS świętuje 20 lat działalności w Polsce. Po dwóch dekadach jest jednym z dostawców usług transportowych w kraju dla firm, jak i osób prywatnych.
Jubileusz: 20 lat GLS na polskim rynku (Żródło: GLS)

Historia firmy GLS w Polsce zaczęła się od Szybkiej Paczki, przedsiębiorstwa należącego do Grupy Raben - w maju 1998 roku wysłano pierwszą paczkę z Gądek do sortowni w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu 7 lat GLS stopniowo inwestował w udziały w Szybkiej Paczce, a z początkiem 2005 roku stała się ona stuprocentową spółką GLS działającą pod szyldem General Logistics Systems Poland.

Kolejne kroki milowe to między innymi uruchomienie sortowni w Strykowie, punktów ParcelShop czy wdrożenie inicjatywy ekologicznej ThinkGreen. Najnowsze sukcesy firmy to tytuł Lidera Logistyki 2017 w kategorii Usługi Kurierskie, a także zdobycie nagrody The Champ Award za kontrybucję w polski sport -To było wyjątkowe 20 lat. Dziękujemy klientom, pracownikom i partnerom za wkład w sukces GLS Poland. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy pozycję jednej z topowych firm kurierskich w Polsce - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Rynek usług logistycznych rozwija się bardzo intensywnie. Jednocześnie jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie nowości produktowych. Jesteśmy dumni, że GLS Poland aktywnie uczestniczy w tym rozwoju. Przed nami kolejne lata i nowe sukcesy–  dodaje.

Po 20 latach GLS Poland jest jednym z dostawców usług transportowych w Polsce dla firm i osób prywatnych. 35 filii pozwala być blisko klientów w całym kraju. Utrzymanie łączności zapewnia około 1,7 tys. samochodów.Stryków jest centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć. Wszystkie procesy logistyczne prowadzone są zgodnie ze standardami GLS zapewniającymi wysoką jakość.

Rozwój w Polsce łączy się z nowymi inwestycjami GLS Poland. Na początku kwietnia tego roku firma kurierska uruchomiła zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek w podwarszawskich Wypędach. Obiekt został zrealizowany w trybie build–to-suite przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Jego całkowita powierzchnia wynosi 7,6 tys. mkw. Dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. GLS Poland poszerzył również możliwości swojej flagowej usługi FlexDeliveryService - teraz umożliwia pozostawienie paczki bez podpisu we wskazanym miejscu.

Firma kurierska obchodzi swoje 20-lecie pod hasłem „Czas wspólnych historii”. -Wierzymy, że dostarczamy zdecydowanie więcej niż przesyłki. Każda paczka to osobna historia, która łączy nas z klientami, pracownikami i partnerami. Dzięki nim czujemy powołanie i kochamy to, co robimy – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. – Jubileusz to idealny moment na podsumowania. W ramach podziękowania za wspólne 20 lat uruchomiliśmy okolicznościowy serwis internetowy – dodaje.

Strona www.czaswspolnychhistorii.pl przedstawia historię GLS w Polsce.


Zobacz także

Hellmann Worldwide Logistics wspiera Turniej Wiedzy o Spedycji
Emirates i F1 przedłużyły umowę o współpracy
Konferencja Axon Media dla kadry zarządzająco-technicznej
Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance – IX edycja
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co czeka nas w branży logistycznej w 2018 roku?
Akcja „Walizka”- podróżowanie bez bagażu
Paczka z automatu samoobsługowego
Paczkę Zalando można będzie zwrócić w 6000 punkach
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA