2018-04-13 | Głos z rynku

Premiera: niebrudząca antystatyczna opaska Camso

Camso przedstawia pierwszą opatentowaną pod kątem wymogu bezpieczeństwa użytkowania wózków widłowych, antystatyczną opaskę amortyzującą, rozwiązującą problem generowania ładunków elektrostatycznych przez opony niebrudzące. Jeszcze w tym miesiącu Camso zaprezentuje nową opaskę Solideal PON 775 NM AS (Non-Marking Anti-Static) na targach CeMat w Hanowerze.
Premiera: niebrudząca antystatyczna opaska Camso (Żródło: Camso)

W 2017 roku firma wprowadziła na rynek trzy nowe opaski amortyzujące Solideal – (press-on - PON) do wózków widłowych pracujących w zastosowaniach o dużej i małej intensywności. W zastosowaniach o dużej intensywności, opony pracują więcej i ciężej, niż wskazują na to ich granice możliwości i może dochodzić do nadmiernego gromadzenia się ciepła. Tam, gdzie są stosowane opony niebrudzące, operatorzy i osoby zarządzające magazynami również mają problem z gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych.

-W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowe rozwiązanie stanowiące odpowiedź na intensywność użytkowania wózków widłowych. W tym roku zajmujemy się kwestią gromadzenia ładunków elektrostatycznych- powiedział Darren Stratton, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale Transportu Wewnętrznego (Material Handling) Camso. -Nagromadzenie ładunków elektrostatycznych na wózkach widłowych jest powszechne w przypadku opasek niebrudzących ze względu na krzemionkę stosowaną jako wypełniacz wzmacniający, przez co opaska także ma właściwości izolujące. Może to prowadzić do wielu problemów, takich jak porażenia prądem elektrycznym, problemy z elektronicznym układem jezdnym wózka lub nawet awarie i zagrożenia pożarowe – podsumowuje Darren Stratton.

Firma Camso potraktowała te kwestie poważnie i stworzyła rewolucyjną opaskę amortyzującą Solideal PON 775 NM AS, pierwszą na świecie opaskę typu press-on, która zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych w opaskach niebrudzących, przez co rozwiązuje potencjalne problemy z bezpieczeństwem dla operatorów wózków widłowych, a także ładunków oraz uszkodzeń samych pojazdów.

Pierwsze w branży

Dzięki opatentowanej technologii antystatycznej, efektywnej termicznie konstrukcji i odpornej na ścieranie mieszance gumowej bieżnika, opaska Solideal PON 775 NM AS stanowi ważną innowację i przełom w branży oponiarskiej. Zapewnia o 63% lepszą odporność na gromadzenie się ciepła i o 33% większą efektywność energetyczną w porównaniu do opaski Solideal Magnum SM NM (opaska gładka, niebrudząca). Zapewnia również większe bezpieczeństwo operatora, minimalizując ryzyko porażenia prądem elektrycznym, przerw w dostawie prądu, uszkodzenia elementów elektrycznych i zagrożenia pożarowego.

pobrane 1

-Aktywnie interesujemy się potrzebami klientów. Opaska Solideal PON 775 NM AS to rozwiązanie istniejącego problemu, którym w rzeczywistości nigdy wcześniej się nie zajmowano. Ona zmienia wszystko i jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadzamy ją na rynek – stwierdził Darren Stratton.

Nowa opaska Solideal PON 775 NM AS zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach CeMat, jednej z czołowych na świecie imprez targowych z zakresu intralogistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, w dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 r. Targi CeMat odbywają się co dwa lata w Hanowerze, w Niemczech, i przyciągają specjalistów logistyki z całego świata. Przedstawiciele Camso zademonstrują tę rewolucyjną opaskę na stoisku L30, w hali 26.


Zobacz także

Poznaj trendy: Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations
itelligence wspiera klientów zgodnie ze standardami SAP
K+ N rozbudowuje sieć w Europie dla przewozu farmaceutyków
Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2018
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Camso podnosi ceny swoich produktów do transportu wewnętrznego i budownictwa.
Camso inauguruje w Wietnamie rozpoczęcie działalności zakładu produkcyjnego opon pełnych.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA