2018-03-28 | Głos z rynku

Freightex zmienia nazwę na Coyote Logistics

Firma Freightex, świadcząca w całej Europie usługi transportu całopojazdowego i drobnicowego towarów, a także transportu specjalistycznego, w tym, z funkcją chłodzenia podczas jazdy, poinformowała o zmianie nazwy na Coyote Logistics.
Freightex zmienia nazwę na Coyote Logistics (Żródło: UPS)

Freightex powstała w 2001 r. w Dover, a w styczniu 2017 r. została przejęta przez UPS — dwa lata po przejęciu przez UPS firmy Coyote Logistics (sierpień 2015). Przejęcie firmy Freightex pomogło UPS i Coyote Logistics wejść na rozwijający się europejski rynek usług logistycznych świadczonych przez stronę trzecią (3PL).

Założona w 2006 r. firma Coyote Logistics z siedzibą w Chicago przez ostatnie półtora roku rozwijała swoje usługi na całym świecie. Po otwarciu w zeszłym roku oddziału w Guadalajarze planowała wejść na rynki w kolejnych krajach. Udało się to dzięki nabyciu przez UPS firmy Freightex mającej oddziały w Wielkiej Brytanii, Polsce i Holandii.

-Chcemy rozwijać naszą działalność w Europie pod jedną, ujednoliconą marką– powiedział Jonathan Sisler, prezes Coyote Logistics. -Dzięki temu utrzymamy silną kulturę organizacyjną, a także zwiększymy innowacyjność i zagwarantujemy wysoką jakość usług. Tym cechom zawdzięczamy nasz sukces w Ameryce Północnej. Każdy pracownik Coyote należy do jednego globalnego zespołu kierującego się tymi samymi wartościami i wizją.

Od teraz, rozwijając swoją ofertę w Europie, Freightex będzie działać pod nazwą Coyote Logistics. W Europie operuje obecnie ponad pół miliona przewoźników drogowych, co dla Coyote oznacza duże możliwości rozwoju dotychczasowej bazy firm transportowych, a tym samym zwiększenie korzyści dla klientów i przewoźników.

-Przez ostatnich 12 miesięcy podnieśliśmy poziom naszych usług w Europie, korzystając z rozwiniętych procesów firmy Coyote, zwłaszcza dotyczących technologii i szkoleń– powiedział Tim Phillips, prezes europejskiego oddziału firmy. -Zmiana marki to naturalny krok na naszej drodze rozwoju. Współpracujemy z wieloma globalnymi klientami i przewoźnikami, którym możemy teraz przedstawiać jednolitą ofertę pod tą samą marką.

**

Firma Freightex została założona w 2001 r., a jej siedziba mieści się w Dover w Wielkiej Brytanii. Firma ma wielu różnorodnych klientów z całej Europy, a jej działalność koncentruje się na świadczeniu usług wysokiej jakości oraz udostępnianiu efektywnych rozwiązań w zakresie transportu ładunków całopojazdowych lub drobnicowych, a także innych rodzajów transportu drogowego. Freightex specjalizuje się w transgranicznych trasach europejskich i dysponuje zespołem doświadczonych profesjonalistów w tej branży, dzięki czemu zapewnia klientom znakomite ceny i poziomy usług. Ponieważ dysponuje siecią przewoźników oraz dedykowaną flotą, może zaoferować klientom pełną gamę typów pojazdów. Freightex wprowadza rozwiązania technologiczne, które optymalizują ruch i zapewniają maksymalne wykorzystanie dostępnej ładowności ciężarówek.

**

Coyote Logistics LLC została założona w 2006 r. i ma siedzibę w Chicago. Obecnie jest podmiotem kontrolowanym przez UPS i liderem w dziedzinie usług logistycznych świadczonych przez trzecią stronę (3PL) w Ameryce Północnej. Coyote świadczy usługi całopojazdowe oraz drobnicowe, intermodalne, usługi celne w zakresie transportu lotniczego i oceanicznego oraz usługi zarządzania transportem. Z usług tych korzysta ponad 14 000 spedytorów różnej wielkości i z różnych branż. Firma została przejęta przez UPS w sierpniu 2015 roku, dzięki czemu mogła dodać do swojej oferty wykorzystanie zasobów UPS, transport lotniczy i oceaniczny, usługi celne i inne usługi dostępne w portfelu UPS. Firma Coyote charytatywnie wspiera szpital St. Jude Children’s Research Hospital, dla którego zebrała 1,7 miliona dolarów w ciągu sześciu lat.

 


Zobacz także

WMS dla operatora usług fulfillment
Ewald Raben Przedsiębiorcą Roku w Niemczech
WIŚNIOWSKI w piłkarskim stylu podbija Francję
Wyróżnienie dla Grupy Raben za etykę w biznesie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

UPS rozszerza działalność o 14 nowych krajów
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
Pakiet większościowy WDX w rękach funduszu
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA