2018-03-28 | Głos z rynku

Freightex zmienia nazwę na Coyote Logistics

Firma Freightex, świadcząca w całej Europie usługi transportu całopojazdowego i drobnicowego towarów, a także transportu specjalistycznego, w tym, z funkcją chłodzenia podczas jazdy, poinformowała o zmianie nazwy na Coyote Logistics.
Freightex zmienia nazwę na Coyote Logistics (Żródło: UPS)

Freightex powstała w 2001 r. w Dover, a w styczniu 2017 r. została przejęta przez UPS — dwa lata po przejęciu przez UPS firmy Coyote Logistics (sierpień 2015). Przejęcie firmy Freightex pomogło UPS i Coyote Logistics wejść na rozwijający się europejski rynek usług logistycznych świadczonych przez stronę trzecią (3PL).

Założona w 2006 r. firma Coyote Logistics z siedzibą w Chicago przez ostatnie półtora roku rozwijała swoje usługi na całym świecie. Po otwarciu w zeszłym roku oddziału w Guadalajarze planowała wejść na rynki w kolejnych krajach. Udało się to dzięki nabyciu przez UPS firmy Freightex mającej oddziały w Wielkiej Brytanii, Polsce i Holandii.

-Chcemy rozwijać naszą działalność w Europie pod jedną, ujednoliconą marką– powiedział Jonathan Sisler, prezes Coyote Logistics. -Dzięki temu utrzymamy silną kulturę organizacyjną, a także zwiększymy innowacyjność i zagwarantujemy wysoką jakość usług. Tym cechom zawdzięczamy nasz sukces w Ameryce Północnej. Każdy pracownik Coyote należy do jednego globalnego zespołu kierującego się tymi samymi wartościami i wizją.

Od teraz, rozwijając swoją ofertę w Europie, Freightex będzie działać pod nazwą Coyote Logistics. W Europie operuje obecnie ponad pół miliona przewoźników drogowych, co dla Coyote oznacza duże możliwości rozwoju dotychczasowej bazy firm transportowych, a tym samym zwiększenie korzyści dla klientów i przewoźników.

-Przez ostatnich 12 miesięcy podnieśliśmy poziom naszych usług w Europie, korzystając z rozwiniętych procesów firmy Coyote, zwłaszcza dotyczących technologii i szkoleń– powiedział Tim Phillips, prezes europejskiego oddziału firmy. -Zmiana marki to naturalny krok na naszej drodze rozwoju. Współpracujemy z wieloma globalnymi klientami i przewoźnikami, którym możemy teraz przedstawiać jednolitą ofertę pod tą samą marką.

**

Firma Freightex została założona w 2001 r., a jej siedziba mieści się w Dover w Wielkiej Brytanii. Firma ma wielu różnorodnych klientów z całej Europy, a jej działalność koncentruje się na świadczeniu usług wysokiej jakości oraz udostępnianiu efektywnych rozwiązań w zakresie transportu ładunków całopojazdowych lub drobnicowych, a także innych rodzajów transportu drogowego. Freightex specjalizuje się w transgranicznych trasach europejskich i dysponuje zespołem doświadczonych profesjonalistów w tej branży, dzięki czemu zapewnia klientom znakomite ceny i poziomy usług. Ponieważ dysponuje siecią przewoźników oraz dedykowaną flotą, może zaoferować klientom pełną gamę typów pojazdów. Freightex wprowadza rozwiązania technologiczne, które optymalizują ruch i zapewniają maksymalne wykorzystanie dostępnej ładowności ciężarówek.

**

Coyote Logistics LLC została założona w 2006 r. i ma siedzibę w Chicago. Obecnie jest podmiotem kontrolowanym przez UPS i liderem w dziedzinie usług logistycznych świadczonych przez trzecią stronę (3PL) w Ameryce Północnej. Coyote świadczy usługi całopojazdowe oraz drobnicowe, intermodalne, usługi celne w zakresie transportu lotniczego i oceanicznego oraz usługi zarządzania transportem. Z usług tych korzysta ponad 14 000 spedytorów różnej wielkości i z różnych branż. Firma została przejęta przez UPS w sierpniu 2015 roku, dzięki czemu mogła dodać do swojej oferty wykorzystanie zasobów UPS, transport lotniczy i oceaniczny, usługi celne i inne usługi dostępne w portfelu UPS. Firma Coyote charytatywnie wspiera szpital St. Jude Children’s Research Hospital, dla którego zebrała 1,7 miliona dolarów w ciągu sześciu lat.

 


Zobacz także

WMS dla operatora usług fulfillment
Ewald Raben Przedsiębiorcą Roku w Niemczech
WIŚNIOWSKI w piłkarskim stylu podbija Francję
Wyróżnienie dla Grupy Raben za etykę w biznesie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pakiet większościowy WDX w rękach funduszu
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
C.H. Robinson uruchomił fracht kolejowy na trasach euroazjatyckich
Włoski rynek logistyki żywności to obszar ekspansji Dachser
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA