2018-03-26 | Głos z rynku

Super Etyczny Raben

Grupa Raben jako firma odpowiedzialna społecznie dba o etyczność relacji w całym łańcuchu wartości, budując kulturę organizacyjną opartą na uczciwości, transparentności i wzajemnym szacunku. Właśnie dlatego 22 marca 2018 firma otrzymała tytuł SUPER ETYCZNEJ FIRMY. Nagroda przyznana została przez Puls Biznesu i PwC. To już trzecie wyróżnienie Grupy z zakresu etyki w biznesie.
Super Etyczny Raben (Żródło: Raben)

Zaufanie, podobnie jak wizerunek firmy, buduje się latami, ale stracić je można dosłownie w jednej chwili. Dlatego tak ważne są odpowiedzialne i transparentne relacje w biznesie, które stanowią podstawę do realizacji skutecznej, długofalowej strategii przedsiębiorstwa. W myśl swojej strategii CSR, Grupa Raben chce wyznaczać zrównoważone trendy w branży, przynoszące otoczeniu dodatkową wartość. W relacjach biznesowych jest partnerem, który dba o etyczność w całym łańcuchu wartości za sprawą Kodeksu Etyki, który funkcjonuje w firmie od 2014 roku i reguluje zachowania pracowników i dostawców Grupy.

-W celu doprecyzowania zachowań, które są zgodne z firmowymi drogowskazami, powstał Kodeks Etyki Grupy Raben. Spisane w nim zasady działają zarówno na rzecz firmy, jak i jej pracowników oraz dostawców. Określenie horyzontu etycznego oraz utworzenie Komisji Etyki są wyrazem społecznej odpowiedzialności Grupy, która podejmuje dialog z otoczeniem w celu usprawnienia swojego działania oraz promowania sprawiedliwych i wiarygodnych zachowań wobec wszystkich interesariuszy – mówi Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR, Grupa Raben. -Otrzymana nagroda sprawia nam ogromną satysfakcję, ale także mobilizuje do jeszcze bardziej intensywnej pracy na rzecz etyki i transparentności w odniesieniu do prowadzonej przez nas działalności- dodaje.

22 marca 2017 roku Grupa Raben otrzymała tytuł Super Etycznej Firmy w ramach konkursu organizowanego przez Puls Biznesu i PwC. Wyłonione zostały w nim firmy działające na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę. Wyróżnione podmioty wykazują największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Dla Raben tegoroczne wyróżnienie jest już trzecim z rzędu tytułem Etycznej Firmy.

-Super Etyczna Firma to tak naprawdę nagroda dla wszystkich pracowników i dostawców Grupy Raben, ponieważ to oni każdego dnia swoim zachowaniem i uczciwością w podejściu do klientów i społeczności lokalnych, budują kulturę organizacyjną opartą o etykę. Dlatego, należą im się ogromne podziękowania i gratulacje – powiedziała Klaudyna Polanowska-Skrzypek, PR Manager Grupy Raben, odbierając nagrodę.


Zobacz także

Fracht FWO Polska nagrodzony za polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze
Targi Anuga FoodTec skupione kontroli bezpieczeństwa żywości
Zapotrzebowanie na specjalistów w TSL winduje zarobki w branży
Włoski rynek logistyki żywności to obszar ekspansji Dachser
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Innowacyjne podejście do CSR zaproponowane przez WIŚNIOWSKI
Regularne, międzynarodowe linie drobnicowe są zawsze odpowiedzią na potrzeby rynku
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Czy logistyka przyszłości będzie zautomatyzowana?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA