2018-03-21 | Głos z rynku

Logistycy zarabiają coraz więcej

Zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów z branży TSL ciągle rośnie, co ma bezpośredni wpływ na otrzymywane przez nich zarobki.
Logistycy zarabiają coraz więcej (Żródło: Fotolia)

Według raportu płacowego przygotowanego przez Advisory Group Test HR "Jesień 2017" dyrektor logistyki, który jest zarazem członkiem zarządu i odpowiada za całościowe zarządzanie obszarem logistyki w firmie oraz ma wpływ na jej strategię, zarabia 25 512 zł brutto. To aż o 5 574 zł brutto więcej niż wiosną 2017 r. W przypadku dyrektora ds. logistyki wzrost wynagrodzenia – w porównaniu do wiosny 2017 r. – wyniósł 1 504 zł brutto. Średnia pensja na tym stanowisku to 19 757 zł brutto. Z kolei co czwarty odpowiedzialny za organizowanie i zarządzanie obszarem logistyki kierownik ds. logistyki może liczyć na pensję nie mniejszą niż 13 697 zł brutto miesięcznie. Średnie wynagrodzenie kierownika ds. logistyki wynosi 11 469 zł brutto. Pozytywny wzrost odnotowano także w przypadku lidera zespołu ds. logistyki. Co czwarty pracownik na tym stanowisku, zajmujący się administrowaniem zespołu odpowiedzialnego za procesy logistyczne w firmie, otrzymuje pensję nie mniejszą niż 7 583 zł brutto. Średnia pensja na tym stanowisku to 6 831 zł brutto. Za zapewnienie sprawnego przepływu produktów od dostawców do klienta odpowiada z kolei specjalista ds. logistyki. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 5 427 zł brutto.


Te dane stanowią pozytywny sygnał dla osób wiążących swoją karierę zawodową z logistyką. Jest to także potwierdzenie, że absolwenci MWSLiT we Wrocławiu to pożądani na rynku pracy specjaliści, posiadający zarówno praktyczne, jak i teoretyczne przygotowanie do zarządzania nowoczesnymi procesami logistycznymi, gotowi do pracy w międzynarodowych organizacjach i w międzynarodowym środowisku.


Zobacz także

Włoski rynek logistyki żywności to obszar ekspansji Dachser
Logistyki w procesie zakupowym e-commerce ma znaczenie
Polska firma Poltrack w teleinformatycznej platformie do zarządzani flotą
Branża meblarska w centrum uwagi dostawców WMS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Około 40 proc. pracowników planuje zmianę pracodawcy
Pracodawcy na rynku magazynowym i lekkiej produkcji będą zatrudniać
Jak zapewnić sprawne działania logistyki wewnętrznej i podnieść jej efektywność?
Bariera rozwoju firm to nie kapitał a brak pracowników wykwalifikowanych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA