2018-02-26 | Głos z rynku

The best w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Nowa edycja zawodów Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2018 rozpoczyna się 26 marca. Polskie zespoły już po raz piąty mogą dołączyć do rywalizacji o miano najlepszego na świecie w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Finał odbędzie się w Mediolanie.
The best w zarządzaniu łańcuchem dostaw (Żródło: MPM)

Główna nagroda to jak zawsze kurs SCM na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Jednak organizatorzy polskiej części zawodów postanowili zwiększyć pulę nagród dla uczestników w naszym kraju. W tym roku uhonorowane zostaną 3 pierwsze zespoły sklasyfikowane w etapie krajowym.

Dla drużyny, która zajmie 1. miejsce, oprócz udziału w światowym finale w Mediolanie, zaplanowana jest wizyta w miejscowości Monza i możliwość przejażdżki po torze Formuły 1. Dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu przewidziano także vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management.

Dla wszystkich członków drużyny, która zajmie 2. miejsce zostaną wręczone vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management.

Dla wszystkich członków zespołu na 3. miejscu nagrodą będzie rabat 50% do wykorzystania na wybrane szkolenie otwarte firmy MPM Productivity Management.

W zawodach biorą udział czteroosobowe zespoły. Każdy w zespole ma przypisaną rolę reprezentując jeden z pionów firmy: zakupy, operacje, sprzedaż i łańcuch dostaw. Rozgrywka toczy się w oparciu o symulator, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. Zupełnie jak w rzeczywistości, zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami oraz współpraca stanowią elementy sukcesu całego przedsiębiorstwa, a więc i sukcesu w rozgrywce. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI).

Turniej jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy z nich, zaczynający się 26 marca i trwający do 13 kwietnia, to tzw. Remote Sessions, sesje treningowe, w których uczestnicy mogą przetestować symulator i podejmować decyzje bez wpływu na końcowy rezultat zawodów. Jednak od 23 kwietnia zaczynają się prawdziwe sportowe emocje. Drugi etap to Global Challenge Rounds, czyli rozgrywki krajowe, w których stawką jest udział w światowym finale. Wtedy już każda decyzja liczy się do ostatecznego wyniku. Zakończenie tego etapu następuje 1 czerwca, a chwilę później, 4 czerwca, ogłaszane są jego wyniki. Drużyna z największym współczynnikiem ROI pojedzie w do Mediolanu, by 28 września zmierzyć się z najlepszymi z całego świata.

Symulator The Fresh Connection to zaawansowane narzędzie wykorzystywane do szkoleń. Precyzyjnie oddaje funkcjonowanie firmy produkcyjnej, a także procesy zachodzące w łańcuchu dostaw. Czas w TFC biegnie szybciej, kilka lat funkcjonowania firmy jest odtworzonych w krótkim okresie, dzięki czemu można przyjrzeć się rezultatom decyzji, których konsekwencje w świecie rzeczywistym mogą się rozłożyć na kilka lat. Symulator daje możliwość sprawdzenia scenariuszy, których w realnym środowisku nie można by było przeprowadzić.

Podróż oraz pobyt drużyny w Mediolanie, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management.

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/


Zobacz także

GLS Poland - Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski
Polscy przewoźnicy mają 33 proc udział w przewozach europejskich
System ERP efektywnie realizuje zamówienia od kontrahentów
Ruszają milionowe inwestycje w Porcie Gdańskim
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ponad 50% polskich firm ma problem ze znalezieniem pracowników
Wywiad z Rafałem Krajewskim, Dyrektorem Generalnym GEFCO Polska
Już w czerwcu kolejna konferencja logistyczna
Efektywniejsza współpraca z przewoźnikami
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA