2018-02-19 | Głos z rynku

„Top 100 der Logistik”: kto na pierwszym miejscu?

Dachser po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu „Top 100 der Logistik” w segmencie europejskich przewozów drobnicowych. Firma poprawiła także swój wynik na rynku transportu specjalistycznego, w tym logistyki żywności, zmieniając pozycję z miejsca siódmego na czwarte.
„Top 100 der Logistik”: kto na pierwszym miejscu? (Żródło: Dachser)

Publikowany co dwa lata ranking 100 największych firm logistycznych w Europie pod względem przychodów to wynik współpracy Centrum Badań Stosowanych nad Obsługą Łańcucha Dostaw (SCS) przy Fraunhofer z czasopismem branżowym DVZ oraz Niemieckim Stowarzyszeniem Logistyki (BVL).

W tegorocznej edycji rankingu, Dachser uplasował się na pierwszym miejscu w obszarze transportu przesyłek drobnicowych (LTL). Tym samym, pod względem wartości sprzedaży firma wyprzedziła dotychczasowego lidera - firmę DB Schenker i od edycji 2013/14 prowadzi po raz drugi na europejskim rynku. W przypadku transportu specjalistycznego, do którego zespół Fraunhofera zalicza między innymi logistykę żywności, Dachser awansował z siódmego miejsca na czwarte.

Według badań przeprowadzonych na podstawie wartości sprzedaży w 2016 roku, cały europejski rynek usług logistycznych odnotował wzrost na poziomie ok. 2%, osiągając obrót w wysokości ok. 1 biliona 50 miliardów euro. Oznacza to, że branża logistyczna rozwija się tak równie dynamicznie jak rynki unijne, gdzie wzrost PKB w ubiegłym roku wyniósł 1,9%.

Ranking „Top 100” jest najbardziej prestiżowym raportem przedstawiającym rynek i konkurencję w sektorze logistyki w Niemczech oraz w Europie podstawie danych finansowych. W badaniu branych jest pod uwagę dziewięć segmentów europejskiego rynku usług logistycznych. Najnowsze wydanie 2017/18 bazuje na wartościach sprzedaży za rok 2016.


Zobacz także

Schneider Electric czeka na pomysły inteligentnych miast
Ponad 500 mkw. stoiska, kompleksowa oferta, trzy złote medale- WIŚNIOWSKI na Budmie
Auta na minuty alternatywą dla komunikacji miejskiej
Toyota inwestuje w aplikację taksówkową Japan Taxi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
Milionowa inwestycja w rozbudowę centrum logistycznego
Dachser angażuje się kształcenie zawodowych kierowców
Dachser Stryków rośnie w dwucyfrowym tempie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA