2017-12-21 | Głos z rynku

Beniaminek w logistyce e-commerce coraz ważniejszym graczem na rynku

EUROCOMMERCE - zielonogórska marka logistyczna - pojawiła się na rynku pod koniec 2016 roku. Projekt zaplanowano szczegółowo w każdym aspekcie, aby maksymalnie usprawnić procesy logistyczne, w szczególności te dotyczące obsługi rynku e-commerce.
Beniaminek w logistyce e-commerce coraz ważniejszym graczem na rynku (Żródło: EUROCOMMERCE)

Dzięki dogodnej lokalizacji i doświadczeniu w branży sprzedaży internetowej, transporcie oraz szeroko rozumianej logistyce, nowo wybudowane centrum logistyczne EUROCOMMERCE od początku projektowane było z myślą o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni oraz maksymalnym uproszczeniu procesów obsługi klientów e-commerce. Procesy magazynowe zostały indywidualnie zaprojektowane i wdrożone na potrzeby realizacji logistyki sklepów internetowych. Uwzględniono potrzebę szybkiej wysyłki wielu zamówień i konieczność wprowadzenia wiele punktów kontrolnych dla każdego wydania magazynowego, aby wyeliminować pomyłki w kompletacji zamówień.

Dzięki koncentracji na tak postawionym celu, magazyn już w pierwszym kwartale pozyskał pierwszych klientów, którzy powierzyli mu obsługę logistyczną swojej sprzedaży. Liczba ta systematycznie wzrasta. Aktualnie w portfolio operatora logistycznego znajdują się już sklepy m.in. z branży wydawniczej, odzieżowej, AGD, oświetleniowej, poligraficznej, meblowej, motoryzacyjnej i innych. Prowadzą one sprzedaż na rynek polski, jak też na rynki zagraniczne.

Na dokładne podsumowanie trzeba będzie poczekać do końca roku, ponieważ branża e-commerce w tej chwili przeżywa szczególnie intensywny okres. Niemniej o działanie beniaminka można być spokojnym – konsekwentnie rozwija się i zdobywa nowych klientów, dzięki czemu staje się coraz istotniejszym graczem na rynku logistyka dla sklepów internetowych.

źródło: EUROCOMMERCE


Zobacz także

Ponad 60% wzrost eksportu polskich towarów dla DIY
Polskie miasto najbardziej zakorkowanym w Europie
Awans do grupy dużych ERP oraz 8,2% udziału w rynku
Raport nt. rynku transportowego w Polsce w 2017 roku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Palisander inwestuje 30 mln złotych w centrum dystrybucyjne
Żabka poszukuje operatorów wózków widłowych i logistyków
Rozwiązania magazynowe WDX S.A. dla e-commerce
Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA