2017-12-18 | Głos z rynku

DIS 2016: Streamsoft ponownie liderem rynku ERP

Najnowszy raport biura badawczo-analitycznego DIS „Wdrożenia systemów ERP 2016”, informuje, że system ERP Streamsoft Prestiż zdobył liderską pozycję na rynku oprogramowania dla średnich firm, z udziałem aż 28,3%. Firma Streamsoft, polski producent i dostawca rozwiązań IT dla biznesu, wkracza też ekspansywnie w tzw. rynek premium. Drugi produkt spółki – Streamsoft Verto awansował do grupy dużych ERP, od razu osiągając wynik aż 8,2% udziałów w rynku nowych wdrożeń w roku 2016.

Raport DIS ukazuje się rokrocznie, za każdym razem omawiając szczegółowo aktualną sytuację oraz prognozy rozwoju rynku ERP w Polsce. Raport podaje, że system Streamsoft Prestiż, dedykowany branży produkcyjnej i handlowej, to obecnie najczęściej wybierany produkt w sektorze średnich firm. Co więcej zajął on 1 miejsce w tej kategorii już po raz siódmy!

wykres streamsoft prestiz

To nie wszystko. Opracowanie DIS podkreśla także rozwój funkcjonalności Streamsoft Prestiż. Według raportu firma w ubiegłym roku dokonała w nim ponad 300 zmian programistycznych. Zostały one wprowadzone m.in. w modułach: Zarządzanie Produkcją 3.0, Handlowo-Magazynowym, Finsnsowo-Księgowym, Kadry-Płace, Rozrachunki, Logistyka. Obejmowały różny zakres: od nowoczesnego interface, po nowe funkcje związane z obowiązkiem wysyłki pliku JPK, organizowanie danych powiązanych z produkcją czy rozszerzenie portfela obsługiwanych banków, jeśli chodzi o import kursów walut w formacie XML.

Drugi czołowy produkt Streamsoftu, system Streamsoft Verto, z doświadczeniem wdrożeniowym w branży e-commerce, retail i firmach projektowych, został zaliczony do segmentu dużych ERP. Ranga awansu jest znaczna — Streamsoft Verto trafił bowiem do klasy premium oprogramowania już po 4 latach obecności na rynku.

Opisywana zmiana kategorii nie powinna jednak dziwić w przypadku tego systemu. Jego architektura została oparta na autorskiej platformie Streamsoft Next, która stanowi zestaw narzędzi programistycznych gwarantujących nieograniczoną, spójną i kompleksową rozbudowę systemu w zakresie indywidualnych potrzeb dla danej branży lub klienta. Platforma nie tylko integruje znaczące osiągnięcia inżynieryjne w świecie IT, dokonując ich selekcji i adaptacji, ale też dostarcza nowych rozwiązań w obszarach, gdzie istniejące technologie nie były wystarczające. Oparcie działania systemu ERP Streamsooft Verto na tym rozwojowym i dynamicznym narzędziu, pozwala zaspokajać potrzeby i wymagania najbardziej wymagających klientów, działających w dynamicznych sektorach handlu nowoczesnego.

 

Zobacz także

Raport nt. rynku transportowego w Polsce w 2017 roku
Polska firma podbija wschodnioazjatycki rynek
Jak działają, dlaczego są takie ważne i co musisz o nich wiedzieć - rejestratory przemysłowe niezbędnym elementem zakładów produkcyjnych
Miliard złotych na inwestycje w infrastrukturę nabrzeża
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czasami system ERP wymaga wymiany na lepszy model
Jak zmienia się zarządzanie magazynem w dobie Internetu Rzeczy?
Inwestorzy zadowolenie z systemu ERP
System ERP efektywnie realizuje zamówienia od kontrahentów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA