2017-12-18 | Głos z rynku

DIS 2016: Streamsoft ponownie liderem rynku ERP

Najnowszy raport biura badawczo-analitycznego DIS „Wdrożenia systemów ERP 2016”, informuje, że system ERP Streamsoft Prestiż zdobył liderską pozycję na rynku oprogramowania dla średnich firm, z udziałem aż 28,3%. Firma Streamsoft, polski producent i dostawca rozwiązań IT dla biznesu, wkracza też ekspansywnie w tzw. rynek premium. Drugi produkt spółki – Streamsoft Verto awansował do grupy dużych ERP, od razu osiągając wynik aż 8,2% udziałów w rynku nowych wdrożeń w roku 2016.

Raport DIS ukazuje się rokrocznie, za każdym razem omawiając szczegółowo aktualną sytuację oraz prognozy rozwoju rynku ERP w Polsce. Raport podaje, że system Streamsoft Prestiż, dedykowany branży produkcyjnej i handlowej, to obecnie najczęściej wybierany produkt w sektorze średnich firm. Co więcej zajął on 1 miejsce w tej kategorii już po raz siódmy!

wykres streamsoft prestiz

To nie wszystko. Opracowanie DIS podkreśla także rozwój funkcjonalności Streamsoft Prestiż. Według raportu firma w ubiegłym roku dokonała w nim ponad 300 zmian programistycznych. Zostały one wprowadzone m.in. w modułach: Zarządzanie Produkcją 3.0, Handlowo-Magazynowym, Finsnsowo-Księgowym, Kadry-Płace, Rozrachunki, Logistyka. Obejmowały różny zakres: od nowoczesnego interface, po nowe funkcje związane z obowiązkiem wysyłki pliku JPK, organizowanie danych powiązanych z produkcją czy rozszerzenie portfela obsługiwanych banków, jeśli chodzi o import kursów walut w formacie XML.

Drugi czołowy produkt Streamsoftu, system Streamsoft Verto, z doświadczeniem wdrożeniowym w branży e-commerce, retail i firmach projektowych, został zaliczony do segmentu dużych ERP. Ranga awansu jest znaczna — Streamsoft Verto trafił bowiem do klasy premium oprogramowania już po 4 latach obecności na rynku.

Opisywana zmiana kategorii nie powinna jednak dziwić w przypadku tego systemu. Jego architektura została oparta na autorskiej platformie Streamsoft Next, która stanowi zestaw narzędzi programistycznych gwarantujących nieograniczoną, spójną i kompleksową rozbudowę systemu w zakresie indywidualnych potrzeb dla danej branży lub klienta. Platforma nie tylko integruje znaczące osiągnięcia inżynieryjne w świecie IT, dokonując ich selekcji i adaptacji, ale też dostarcza nowych rozwiązań w obszarach, gdzie istniejące technologie nie były wystarczające. Oparcie działania systemu ERP Streamsooft Verto na tym rozwojowym i dynamicznym narzędziu, pozwala zaspokajać potrzeby i wymagania najbardziej wymagających klientów, działających w dynamicznych sektorach handlu nowoczesnego.

 

Zobacz także

Raport nt. rynku transportowego w Polsce w 2017 roku
Polska firma podbija wschodnioazjatycki rynek
Jak działają, dlaczego są takie ważne i co musisz o nich wiedzieć - rejestratory przemysłowe niezbędnym elementem zakładów produkcyjnych
Miliard złotych na inwestycje w infrastrukturę nabrzeża
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

System ERP efektywnie realizuje zamówienia od kontrahentów
Przemysł 4.0 przyniesie 400 mld dolarów na rynku inteligentnej produkcji
Spółka itelligence wdraża rozwiązanie SAP S4/HANA
Automatyzacja produkcji receptą na braki kadrowe
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA