2017-12-05 | Głos z rynku

Rekordowy Black Friday dla ID Logistics!

Grupa ID Logistics, dostawca usług logistycznych, specjalizujący się w logistyce kontraktowej, podsumował obsługę magazynową podczas wielkiego święta wyprzedaży Black Friday („Czarny Piątek”), które w tym roku odbyło się 24 listopada. W ciągu trzech dni, obejmujących Black Friday i następujący po nim weekend, ID Logistics odnotował rekordowy - 40 proc. wzrost liczby zamówień zrealizowanych w magazynach na całym świecie. Największe wzrosty dotyczyły magazynów dla branży e-commerce.
Rekordowy Black Friday dla ID Logistics! (Żródło: ID Logistics)
Obsługa logistyczna zleceń składanych przez klientów w czasie Black Friday, który w ciągu kilku lat stał się kluczową datą w kalendarzu przedświątecznych zakupów, wymaga odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw. Największym wyzwaniem z punktu widzenia operatora jest zrealizowanie maksymalnej liczby zamówień w rekordowo krótkim czasie. W magazynach zarządzanych przez ID Logistics w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej przygotowania do operacji Black Friday 2017 rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Objęły one m.in. zatrudnienie, przeszkolenie pracowników tymczasowych i specyficzną organizację transportu. W tych dniach wiele magazynów ID Logistics pracowało przez całą dobę, w trybie trzyzmianowym, tak aby zapewnić sprawną obsługę klientów z branży e-commerce oraz handlu detalicznego.
 
Tegoroczny szczyt sprzedażowy bezpośrednio przyczynił się do wzrostu liczby zamówień realizowanych u klientów ID Logistics z branży e-commerce, takich jak Cdiscount, Nespresso, Privalia i Vente Privée, gdzie odnotowano trzykrotny wzrost wolumenów oraz klientów detalicznych, rozwijających sprzedaż tradycyjną lub wielokanałową (w Brazylii, Europie i Chinach), z branży high-tech (Media Markt, Boulanger), odzieżowej (Grupa Cortefiel) i kosmetycznej (Yves Rocher).
 
 
Również w Polsce ID Logistics odnotował wzrost liczby zamówień w magazynach, co wiązało się z obsługą licznych akcji promocyjnych przygotowanych przez klientów.  „W naszych magazynach, tzw. wysoki sezon związany z przedświątecznymi zakupami, rozpoczął się już w październiku. Jesteśmy bardzo dobrze do niego przygotowani. Teraz realizujemy zamówienia związane z licznymi akcjami promocyjnymi, do których zalicza się także Black Friday. W tym okresie odnotowujemy wzrost zamówień o średnio od 20 do 30 proc.“ mówi Zbigniew Bzukała, dyrektor magazynów ID Logistics w Będzinie i Gliwicach.
 
ID Logistics pragnie podziękować wszystkim 20 tysiącom pracowników Grupy i 10 tysiącom pracowników tymczasowych, którzy w tym czasie wspierali zespoły ID Logistics.  Eric Hemar, prezes i dyrektor generalny Grupy ID Logistics, podsumowuje: „Działania przeprowadzone w ramach Black Friday są kolejnym przykładem wartości, jaką stanowi jednolita organizacja logistyczna. Jesteśmy dumni z tego, że dziś możemy wspierać wielu naszych klientów na całym świecie w dalszym rozwoju ich biznesu i dziękujemy im za zaufanie".
 
źródło: ID Logistics

Zobacz także

WIŚNIOWSKI z nagrodą za wkład w rozwój gospodarki
TomTom i jego "Przewodnik bezpiecznej jazdy dla firm"
Dachser z europejską nagrodą za zrównoważony rozwój
Port Gdańsk z kolejnym dofinansowaniem unijnym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak Zalando przygotowuje się do Black Friday?
Grupa ID Logistics podsumowuje 2. kwartał 2018
Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
PepsicCo zleciło kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi ID Logistics
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA