2017-12-05 | Głos z rynku

Wypadki drogowe generują wysokie koszty

Na polskich drogach co 15 minut dochodzi do wypadku drogowego. Tak wielka skala niebezpiecznych zdarzeń drogowych to nie tylko wysokie koszty społeczne dla nas wszystkich, ale również przyczyna poważnych strat dla przedsiębiorców. Kierowcy pojazdów flotowych każdego dnia narażeni są na niebezpieczeństwo związane z udziałem w zdarzeniu drogowym, które z reguły pociąga za sobą wiele konsekwencji dla bieżącej działalności firmy.
Wypadki drogowe generują wysokie koszty (Żródło: TomTom)
TomTom Telematics, w ramach działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa drogowego i edukacji pracowników, przygotował „Przewodnik bezpiecznej jazdy dla firm".

Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to, polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców, a co za tym idzie, uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych.
 
Jedną z głównych przyczyn wypadków jest brak odpowiednich procedur w firmach. Jeden na trzech ankietowanych menedżerów (35%) przyznaje, że jego firma w żaden sposób nie monitoruje zachowania swoich pracowników na drogach i w żaden sposób nie weryfikuje ile przewinień drogowych dany pracownik miał w przeszłości na koncie. Jeden na czterech (26%) nie wie ile czasu jego pracownicy spędzają za kierownicą zaś, aż jedna trzecia firm (36%) nie prowadzi żadnych szkoleń w zakresie bezpiecznej jazdy.
 
„Przewodnik bezpiecznej jazdy dla firm“ to efekt badań przeprowadzonych w tym roku wśród 300 managerów wyższego szczebla oraz przedstawicieli kadry zarządzającej w polskich firmach zatrudniających co najmniej 5 pracowników oraz wieloletnich doświadczeń w zakresie dostarczania rozwiązań telematycznych dla firm na całym świecie – komentuje Marek Kujawiński, Dyrektor Sprzedaży TomTom Telematics Polska.
 
Wierzymy, że nasz materiał posłuży jako cenne źródło wiedzy i stanie się podstawą do stworzenie polityki bezpieczeństwa drogowego w niejednej polskiej firmie – dodaje Marek Kujawiński.

Przewodnik Bezpiecznej Jazdy dla Firm TomTom Telematics jest dostępny pod tym LINKIEM.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FedEx zatroszczy się o bezpieczeństwo rowerzystów
Ochrona firmowego portfela i środowiska jest możliwa dzięki telematyce
Nowoczesne technologie zawładną przedsiębiorstwami
W Polsce średnio co 15 minut ma miejsce wypadek
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA