2017-11-17 | Głos z rynku

Współpraca na linii DHL - Zalando

DHL Parcel Polska, dostawca usług kurierskich w sektorze e-commerce, rozpoczął właśnie współpracę z Zalando – internetową platformą modową w Europie. Usługa DHL rozszerzy już istniejącą sieć dostawczą Zalando w Polsce. Pierwsze przesyłki trafiły do klientów na początku tego tygodnia.
Współpraca na linii DHL - Zalando (Żródło: DHL)
Podpisanie umowy z Zalando to kolejny krok do budowy silnej pozycji DHL Parcel jako lidera rynku.
 
DHL Parcel to spółka specjalizująca się w rozwiązaniach logistycznych dla sektora e-commerce, który w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. Według najnowszego raportu Gemius o rynku e-commerce w kraju w 2017 roku, ponad połowa polskich internautów kupuje online. Dla porównania w 2016 roku, odsetek ten wynosił 48 proc. Wśród najczęściej kupowanych produktów, aż 73 proc. badanych wskazuje kategorię fashion, czyli odzież, akcesoria i dodatki.

„Staramy się reagować na ten niezwykle dynamiczny rozwój rynku i wprowadzamy do swojej oferty coraz to nowe rozwiązania, tak aby proces obsługi przesyłki był wygodny dla konsumenta” – mówi Elżbieta Gorayska-Mytych, Dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta DHL Parcel Polska.  „Zapewniam, że będziemy to kontynuować, teraz także dla Klientów Zalando, bowiem naszym celem jest zdobycie pozycji lidera wśród firm świadczących usługi logistyczne dla branży e-commerce. Współpraca z Zalando to ważny krok w realizacji tej strategii, który z pewnością umocni dodatkowo naszą pozycję w segmencie fashion. Nowy kontrakt plasuje DHL Parcel na pierwszym miejscu, biorąc pod uwagę firmy, obsługujące największe serwisy zakupowe w tej kategorii w Polsce”.
 
„W Zalando nieustannie dążymy do poprawy usług dla naszych klientów. Dlatego rozszerzyliśmy naszą sieć dostawczą w Polsce i cieszymy się ze współpracy z DHL Parcel, jako dodatkowym partnerem” - mówi Giuseppe Tamola, Country Cluster Head dla Polski, Hiszpanii i Włoch w Zalando.
 
źródło: DHL Parcel

Zobacz także

Zmiana na stanowiskach dyrektorskich w CTL Logistics
AXI IMMO podwójnym zwycięzcą CIJ Awards Poland
Dachser zaprezentuje się w Łodzi przed studentami
DHL Parcel rozszerza współpracę z firmą Żabka Polska
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA