2017-10-25 | Głos z rynku

Przejęcie na rynku usług dla transportu

Innova Capital przejmuje 75% udziałów w Inelo i OCRK, spółkach dostarczających własne rozwiązania technologiczne w zakresie zarządzania czasem pracy kierowców w branży transportowej. Dzięki przeprowadzonej transakcji, fundusz zyskuje też ekspozycję na atrakcyjnym rynku rozwiązań telematycznych.
20 października br. Fundusze zarządzane przez Innova Capital podpisały umowę nabycia 75% udziałów Inelo Sp. z o. o. i OCRK Sp. z o. o. S.k. Założyciele Inelo i OCRK, Jakub Gieruszczak i Mirosław Stocerz, pozostają mniejszościowymi udziałowcami w spółkach. To jedenasta transakcja oparta na modelu sukcesji założycieli, w których Innova Capital staje się ważnym partnerem dla polskich przedsiębiorców.

 „Zgodnie z realizowaną strategią, poszukujemy spółek o mocnej pozycji rynkowej, które zapewnią nam atrakcyjny zwrot z inwestycji. Inelo i OCRK to liderzy w skali europejskiej, z unikatowym know-how i własnym rozwiązaniem technologicznym w zakresie analizy i zarządzania czasem pracy kierowców oraz atrakcyjną pozycją na dynamicznie rosnącym rynku telematyki. Jesteśmy dumni, że stajemy się udziałowcem w tak perspektywicznej grupie” – powiedziała Magdalena Magnuszewska, Partner Innova Capital, która nadzorowała inwestycję. „Wierzymy, że w oparciu o silne fundamenty, know-how i technologię grupa będzie kontynuowała dynamiczny wzrost, również na rynkach międzynarodowych” – podsumowała Magdalena Magnuszewska.
 

Inelo i OCRK dostarczają kompleksowe rozwiązania dla branży transportowej w zakresie zarządzania czasem pracy kierowców oraz telematyki. Doskonałą pozycję rynkową potwierdza dynamiczne tempo rozwoju biznesu (~30% historyczny CAGR przychodów), natomiast oparcie w dużej mierze o subskrypcyjne przychody oraz własną technologię umożliwia skalowalność biznesu. Aktualnie z oprogramowania Inelo korzystają służby kontrolne z 15 krajów Unii Europejskiej, grupa zbudowała też szczególnie silną pozycję w obszarze zarządzania czasem pracy i telematyki dla małych i średnich flot.

„Podczas 15 lat obecności na rynku zbudowaliśmy pozycję lidera w obszarze zarządzania czasem pracy kierowców, zarówno wśród firm transportowych, jak i służb kontrolnych w Europie. Wsparcie doświadczonego partnera, jak Innova Capital, to dla nas duża szansa na dalszy rozwój, zarówno pod względem dywersyfikacji oferty, jak i skali biznesu. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie funduszu pozwoli rozwinąć naszą działalność i pozyskać nowych partnerów, działających na wielu międzynarodowych rynkach” – powiedział Jakub Gieruszczak.
 

W 2016 roku łączne przychody grupy wyniosły 58 milionów złotych. Z oferty korzysta ponad 10 000 klientów i 3 500 pracowników instytucji kontrolnych. Przedstawiciele spółek doradzają Komisji Europejskiej i prowadzą szkolenia dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych. Grupa zatrudnia ponad 450 pracowników.

Usługi doradcze w procesie transakcyjnym po stronie sprzedającego świadczyli: PwC (doradca wiodący M&A) oraz kancelaria Gessel, zaś po stronie Innova: PwC (due diligence finansowe i podatkowe), BCG oraz kancelaria Weil.
 

Zobacz także

Pojazdy elektryczne mają w Polsce potencjał rozwojowy
Projekty badawcze i rozwojowe w Instytucie Fraunhofera
Borusan Lojistik został nowym partnerem Raben Group
DSV przedłuża współpracę z Tchibo o kolejne trzy lata
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Brukseli zapadły decyzje w sprawie pracy kierowców
Uwaga na nowe kary za spanie w kabinie tira
Co piąty kierowca zarabia już ponad 7 tysięcy PLN
GEFCO umacnia swoją pozycję na linii Europa - Afryka
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA