2017-10-25 | Głos z rynku

Przejęcie na rynku usług dla transportu

Innova Capital przejmuje 75% udziałów w Inelo i OCRK, spółkach dostarczających własne rozwiązania technologiczne w zakresie zarządzania czasem pracy kierowców w branży transportowej. Dzięki przeprowadzonej transakcji, fundusz zyskuje też ekspozycję na atrakcyjnym rynku rozwiązań telematycznych.
20 października br. Fundusze zarządzane przez Innova Capital podpisały umowę nabycia 75% udziałów Inelo Sp. z o. o. i OCRK Sp. z o. o. S.k. Założyciele Inelo i OCRK, Jakub Gieruszczak i Mirosław Stocerz, pozostają mniejszościowymi udziałowcami w spółkach. To jedenasta transakcja oparta na modelu sukcesji założycieli, w których Innova Capital staje się ważnym partnerem dla polskich przedsiębiorców.

 „Zgodnie z realizowaną strategią, poszukujemy spółek o mocnej pozycji rynkowej, które zapewnią nam atrakcyjny zwrot z inwestycji. Inelo i OCRK to liderzy w skali europejskiej, z unikatowym know-how i własnym rozwiązaniem technologicznym w zakresie analizy i zarządzania czasem pracy kierowców oraz atrakcyjną pozycją na dynamicznie rosnącym rynku telematyki. Jesteśmy dumni, że stajemy się udziałowcem w tak perspektywicznej grupie” – powiedziała Magdalena Magnuszewska, Partner Innova Capital, która nadzorowała inwestycję. „Wierzymy, że w oparciu o silne fundamenty, know-how i technologię grupa będzie kontynuowała dynamiczny wzrost, również na rynkach międzynarodowych” – podsumowała Magdalena Magnuszewska.
 

Inelo i OCRK dostarczają kompleksowe rozwiązania dla branży transportowej w zakresie zarządzania czasem pracy kierowców oraz telematyki. Doskonałą pozycję rynkową potwierdza dynamiczne tempo rozwoju biznesu (~30% historyczny CAGR przychodów), natomiast oparcie w dużej mierze o subskrypcyjne przychody oraz własną technologię umożliwia skalowalność biznesu. Aktualnie z oprogramowania Inelo korzystają służby kontrolne z 15 krajów Unii Europejskiej, grupa zbudowała też szczególnie silną pozycję w obszarze zarządzania czasem pracy i telematyki dla małych i średnich flot.

„Podczas 15 lat obecności na rynku zbudowaliśmy pozycję lidera w obszarze zarządzania czasem pracy kierowców, zarówno wśród firm transportowych, jak i służb kontrolnych w Europie. Wsparcie doświadczonego partnera, jak Innova Capital, to dla nas duża szansa na dalszy rozwój, zarówno pod względem dywersyfikacji oferty, jak i skali biznesu. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie funduszu pozwoli rozwinąć naszą działalność i pozyskać nowych partnerów, działających na wielu międzynarodowych rynkach” – powiedział Jakub Gieruszczak.
 

W 2016 roku łączne przychody grupy wyniosły 58 milionów złotych. Z oferty korzysta ponad 10 000 klientów i 3 500 pracowników instytucji kontrolnych. Przedstawiciele spółek doradzają Komisji Europejskiej i prowadzą szkolenia dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych. Grupa zatrudnia ponad 450 pracowników.

Usługi doradcze w procesie transakcyjnym po stronie sprzedającego świadczyli: PwC (doradca wiodący M&A) oraz kancelaria Gessel, zaś po stronie Innova: PwC (due diligence finansowe i podatkowe), BCG oraz kancelaria Weil.
 

Zobacz także

Pojazdy elektryczne mają w Polsce potencjał rozwojowy
Projekty badawcze i rozwojowe w Instytucie Fraunhofera
Borusan Lojistik został nowym partnerem Raben Group
DSV przedłuża współpracę z Tchibo o kolejne trzy lata
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przejęcie na rynku rozliczania czasu pracy kierowców
Akwizycja pozwala wejść na rozwijające się rynki
OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
Borusan Lojistik został nowym partnerem Raben Group
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA