2017-07-21 | Głos z rynku

Oszczędności dla włoskich kierowców

Już na jesieni planowane jest wprowadzenie we Włoszech nowego urządzenia do rozliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. Dla przewoźników oznacza to spore oszczędności oraz alternatywę do aktualnego systemu opartego na urządzeniu Telepass i karcie VIA.
Oszczędności dla włoskich kierowców (Żródło: DKV)
Po raz pierwszy użytkownicy włoskich autostrad będą mogli wybrać niezależnego dostawcę zapewniającego rozliczanie myta we Włoszech. Wystarczy jedno urządzenie w postaci DKV BOX ITALIA, które zapewni płynne uiszczanie opłat – znika wymóg posiadania kart VIA czy też urządzeń Telepass. To, poza wygodą, wiąże się również z oszczędnościami – przewoźnikom odpadną koszty z tytułu posiadania karty VIA (około 15 euro rocznie) oraz dzierżawy urządzenia Telepass (około 13 euro rocznie). Wystarczy opłata niewielkiej kaucji za jedno urządzenie.
 
Operator DKV przechodzi aktualnie proces certyfikacji jako instytucja produkująca swoje własne urządzenia pokładowe. Dzięki oficjalnej zgodzie udzielonej przez zrzeszenie włoskich operatorów autostrad (AISCAT) ruszyły właśnie testy urządzenia i negocjacje kontraktowe z 25 zarządcami włoskich autostrad.
 
Urządzenie DKV BOX ITALIA oparte jest na nowoczesnej technologii, która automatycznie wykrywa pojazdy i ustanawia należność na wszystkich autostradach płatnych we Włoszech. Firma zapewni łatwe zarejestrowanie nowego boxa poprzez internetowy panel klienta. Już dziś z tego miejsca możliwe jest zarządzanie kosztami opłat drogowych ze wszystkich krajów Europy.
 
Rabaty z Consorzio

Aby pomoć w redukcji kosztów z tytułu opłat drogowych, rząd włoski  utworzył specjalną organizację transportową o nazwie Consorzio. Jeśli użytkownik zarejestrowany jest w programie Consorzio poprzez DKV, automatycznie korzysta z maksymalnych zniżek przenoszonych bezpośrednio na klienta. Mowa tu o 13% rabatu w skali roku na opłaty autostradowe we Włoszech. Jest to maksymalny poziom zniżek dla pojazdów z klasy emisji Euro 5. Co więcej, członkowie Consorzio otrzymują natychmiastowy rabat na przejazdy w jedną stronę przez tunele Fréjus i Mont Blanc.
 
Jeden box już wkrótce

Wprowadzenie DKV BOX ITALIA planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. Równolegle DKV prowadzi zaawansowane prace nad systemem EETS, czyli uruchomieniem jednego urządzenia pokładowego do naliczania wszystkich typów myta w Europie, co planowane jest to na rok 2018. Za komercjalizację usługi odpowiada podmiot Toll4Europe, łączący wysiłki DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG.
 
źródło: DKV
 

Zobacz także

Grupa ID Logistics umacnia swoją pozycję w RPA
Pall-Ex - ponownie buduje sieć dystrybucji w Polsce
Przejęto dwie firmy z branży świeżych produktów
Dachser pomaga w sprawnym wykorzystaniu transportu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
DKV na Węgrzech: 100 nowych punktów akceptacji
DKV Euro Service odzyskuje dla klientów akcyzę od paliw mineralnych
Jedno urządzenie, które połączy płatne drogi w Europie już dostępne
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA