2017-07-07 | Głos z rynku

Piątka w Grecji

Obecnie Ekol, dostawca usług 3PL, posiada oddziały w 15 krajach, ma ponad 5500 własnych środków transportu, 6 promów Ro-Ro, i dysponuje 48 kolejowymi połączeniami w tygodniu. Firma Ekol Grecja powstała 4 lipca 2012 roku.
“Na rynku greckim działamy od 5 lat, a nasze obroty w roku 2016 wyniosły 12 milionów €. W roku 2017 planujemy przekroczyć kwotę 15 milionów €. Nie tylko wspieramy greckich importerów i eksporterów w rozwoju ich działalności, ale również budujemy grecką gospodarkę". – powiedział Dimitris Batakis, Country Manager, Ekol Greece.
 
Na poczet funduszu ubezpieczeń społecznych, podatków od wynagrodzeń czy VAT, firma Ekol Grecja zapłaciła łączną kwotę 2,5 miliona €.  
 
Ekol Greece zatrudnia ponad 50 osób z dużym doświadczenie w branży logistycznej. Każdego roku spółka zwiększa swoje obroty o 25%.
 
"Od wejścia na rynek grecki, inwestycje Ekol osiągnęły kwotę 5 milionów €.  Planujemy zainwestować jeszcze ponad 2 miliony € w port w Lavrio oraz 1 milion we własną flotę pojazdów w Grecji w najbliższej przyszłości. W 10 rocznicę naszej działalności na rynku greckim, zainwestujemy tu już 10 milionów €" - dodaje Batakis.  
 

Spółka zajmuje się głównie transportem drogowym do i z Europy i ma połączenia z ponad 15 lokalizacjami, a do wielu z tych miejsc przesyłki mogą docierać w przeciągu 48 lub 72h. Dzięki krótkim terminom transportu, Ekol Greece pomaga rozwijać się greckim przedsiębiorcom na dzisiejszym konkurencyjnym rynku.  
 
"Planujemy też otwarcie połączeń kolejowych z Europą przy wykorzystaniu portów w Lavrio i Salonikach i połączeniu ich z terminalami kolejowymi w Aspropyrgos i Salonikach. Oferujemy również cotygodniowe połączenia z Cyprem przy wykorzystaniu naszych własnych jednostek i zamierzamy rozszerzyć działalność w Izraelu poprzez porty w Hajfie i Ashdod. Powiększanie naszego zakresu usług oznacza korzyści dla klientów, takiej jak krótsze czasy transportu, więcej połączeń i większą elastyczność. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę w kategorii transport i spedycja i  jest do dowód, że nasza strategia jest właściwa" - dodaje Batakis.
 
Ekol Greece jest szybko rozwijającą się spółką w Grecji, z oddziałami w Salonikach i w Atenach, w nowoczesnych obiektach o powierzchni 6000m2 w rejonie Aspropyrgos, która świadczy usługi logistyki kontraktowej oraz transportu krajowego i międzynarodowego.  W tym roku Ekol rozszerzy działalność na wiele miast, a Grecja kontynentalna  zostanie objęta siecią połączeń realizowanych w ciągu 24h. Spółka ma również oddział w porcie Lavrio, niedaleko Aten, do prowadzenia własnych operacji frachtu morskiego, które łączą Grecję z Turcją oraz Europą poprzez port w Trieście we Włoszech.
 
źródło: Ekol
 

Zobacz także

Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców
Toyota wynosi zasadę „just-in-time” na wyższy poziom
Nowy szef Biura Przewozów Ponadgabarytowych
ANWIL propaguje kulturę bezpieczeństwa na kolei
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ekol Logistics zwiększa zakres operacji w Rumunii
Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe do Belgii
Ekol Logistics kontynuuje ekspansję w Hiszpanii
Jakie wsparcie oferuje Ekol na rzecz nowego Szlaku Jedwabnego?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA