2017-07-07 | Głos z rynku

Piątka w Grecji

Obecnie Ekol, dostawca usług 3PL, posiada oddziały w 15 krajach, ma ponad 5500 własnych środków transportu, 6 promów Ro-Ro, i dysponuje 48 kolejowymi połączeniami w tygodniu. Firma Ekol Grecja powstała 4 lipca 2012 roku.
“Na rynku greckim działamy od 5 lat, a nasze obroty w roku 2016 wyniosły 12 milionów €. W roku 2017 planujemy przekroczyć kwotę 15 milionów €. Nie tylko wspieramy greckich importerów i eksporterów w rozwoju ich działalności, ale również budujemy grecką gospodarkę". – powiedział Dimitris Batakis, Country Manager, Ekol Greece.
 
Na poczet funduszu ubezpieczeń społecznych, podatków od wynagrodzeń czy VAT, firma Ekol Grecja zapłaciła łączną kwotę 2,5 miliona €.  
 
Ekol Greece zatrudnia ponad 50 osób z dużym doświadczenie w branży logistycznej. Każdego roku spółka zwiększa swoje obroty o 25%.
 
"Od wejścia na rynek grecki, inwestycje Ekol osiągnęły kwotę 5 milionów €.  Planujemy zainwestować jeszcze ponad 2 miliony € w port w Lavrio oraz 1 milion we własną flotę pojazdów w Grecji w najbliższej przyszłości. W 10 rocznicę naszej działalności na rynku greckim, zainwestujemy tu już 10 milionów €" - dodaje Batakis.  
 

Spółka zajmuje się głównie transportem drogowym do i z Europy i ma połączenia z ponad 15 lokalizacjami, a do wielu z tych miejsc przesyłki mogą docierać w przeciągu 48 lub 72h. Dzięki krótkim terminom transportu, Ekol Greece pomaga rozwijać się greckim przedsiębiorcom na dzisiejszym konkurencyjnym rynku.  
 
"Planujemy też otwarcie połączeń kolejowych z Europą przy wykorzystaniu portów w Lavrio i Salonikach i połączeniu ich z terminalami kolejowymi w Aspropyrgos i Salonikach. Oferujemy również cotygodniowe połączenia z Cyprem przy wykorzystaniu naszych własnych jednostek i zamierzamy rozszerzyć działalność w Izraelu poprzez porty w Hajfie i Ashdod. Powiększanie naszego zakresu usług oznacza korzyści dla klientów, takiej jak krótsze czasy transportu, więcej połączeń i większą elastyczność. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę w kategorii transport i spedycja i  jest do dowód, że nasza strategia jest właściwa" - dodaje Batakis.
 
Ekol Greece jest szybko rozwijającą się spółką w Grecji, z oddziałami w Salonikach i w Atenach, w nowoczesnych obiektach o powierzchni 6000m2 w rejonie Aspropyrgos, która świadczy usługi logistyki kontraktowej oraz transportu krajowego i międzynarodowego.  W tym roku Ekol rozszerzy działalność na wiele miast, a Grecja kontynentalna  zostanie objęta siecią połączeń realizowanych w ciągu 24h. Spółka ma również oddział w porcie Lavrio, niedaleko Aten, do prowadzenia własnych operacji frachtu morskiego, które łączą Grecję z Turcją oraz Europą poprzez port w Trieście we Włoszech.
 
źródło: Ekol
 

Zobacz także

Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców
Toyota wynosi zasadę „just-in-time” na wyższy poziom
Nowy szef Biura Przewozów Ponadgabarytowych
ANWIL propaguje kulturę bezpieczeństwa na kolei
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe do Belgii
Ekol Logistics kontynuuje ekspansję w Hiszpanii
Jakie wsparcie oferuje Ekol na rzecz nowego Szlaku Jedwabnego?
Ekol wchodzi w erę "logistyki 4.0"
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA