2017-03-30 | Głos z rynku

Yusen Logistics przejmuje

Yusen Logistics Turkey (YLTR), spółka zależna należąca do globalnego przedsiębiorstwa logistycznego Yusen Logistics, oraz İnci Lojistik (IL), spółka zależna wchodząca w skład İnci Holding, dokonały fuzji, której skutkiem jest ustanowienie nowego podmiotu gospodarczego pod nazwą Yusen İnci Lojistik ve Ticaret A.Ş. (zwanego dalej „Yusen İnci Lojistik”).
Yusen Logistics przejmuje (Żródło: Yusen Logistics)
Nowa spółka Yusen İnci Lojistik rozpocznie swoją działalność z dniem 1 kwietnia 2017 r., a na jej czele stanie Hakan Meric, były dyrektor zarządzający w Yusen Logistics Turkey.
 
Ta strategiczna fuzja stanowi kluczowe przedsięwzięcie dla obu stron, które jednocześnie istotnie wpływa na turecki rynek usług logistycznych i międzynarodowy krajobraz tej branży.
 
Wspomniana fuzja stanowi silną alternatywę dla klientów oczekujących wysokiej jakości usług logistycznych oraz usług o znacznej wartości dodanej na dynamicznie ewoluującym rynku tureckim. Nowo powstała spółka Yusen İnci Lojistik łączy w sobie dwa uzupełniające się obszary, w których obie strony mają największe doświadczenie. Z perspektywy Yusen Logistics jest to ugruntowana pozycja na globalnych rynkach, zaś po stronie İnci Lojistik mamy do czynienia z doskonałą znajomością rodzimego rynku w Turcji.
 
Nowo powstała spółka Yusen İnci Lojistik, której siedziba główna będzie mieścić się w Stambule, oferuje szeroki wachlarz usług logistyki kontraktowej w kraju oraz usługi spedycji międzynarodowej dla przychodzących i wychodzących przesyłek w łańcuchu dostaw świadczonych za pośrednictwem globalnej sieci.

Yusen İnci Lojistik posiada oddziały w Stambule, Bursie i Ankarze, a także w Izmirze i Manisie, w których to lokalizacjach zarządza wysokiej jakości przestrzenią magazynową o łącznej powierzchni 30 000 m2. Spółka oferuje usługi składowania towarów w temperaturze regulowanej i temperaturze otoczenia oraz usługi magazynowania towarów w obiektach i składach celnych. Portfolio usług o wartości dodanej obejmuje także usługi sekwencjonowania, kompletowania, wstępnego montażu, zaopatrzenia linii, pakowania, znakowania, obróbki produktów i kontroli jakości. W ramach ogólnokrajowej sieci dystrybucji firma zapewnia rozwiązania w zakresie transportu i dostaw.
 
 
Spółka Yusen Logistics rozpoczęła swoją działalność w Turcji z dniem 1 października 2012 roku pod nazwą Yusen Logistics Turkey. Natomiast İnci Lojistik, jako spółka wchodząca w skład İnci Holding, została założona w 1997 roku. Oferuje krajowe i międzynarodowe usługi logistyczne oraz rozwiązania i usługi doradcze w zakresie łańcucha dostaw. Spółki rozpoczęły współpracę w 2014 roku. Utworzenie nowego podmiotu, w którym właścicielami akcji są Yusen Logistics Europe BV (60%) i İnci Holding (40%), zdecydowanie podkreśla zaangażowanie obu stron na rzecz dalszego umacniania wzajemnej relacji.
 
Yusen İnci Lojistik znajduje się w doskonałym momencie do tego, by wzmocnić swoją obecność na tureckim rynku, rozwijać i świadczyć wysokiej jakości usługi logistyczne na skalę globalną, a to wszystko za sprawą przyspieszonego wzrostu biznesowego.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Kenji Mizushima, prezes Yusen Logistics powiedział: „Połączenie naszej spółki z İnci Lojistik rzeczywiście stanowi bardzo ważny krok dla Yusen Logistics z perspektywy działań globalnych. Ugruntowanie naszej obecności w Turcji jest kolejnym elementem realizacji naszej globalnej strategii”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Neşe Gök, prezes İnci Holding, powiedział: „Dwie spółki partnerskie w Turcji połączyły swoje siły pod jednym szyldem, by dalej rosnąć i umacniać swoją pozycję. Jesteśmy dumni z dokonanej fuzji, która świadczy o ogromnym zaufaniu naszego partnera do naszej spółki i, co ważniejsze, do gospodarki naszego kraju”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Murat Yıldıran, prezes İnci Lojistik, powiedział: „Łączymy nasze siły, by móc lepiej dostosować się do potrzeb i rzeczywistości dynamicznie zmieniającego się świata. Razem jesteśmy bardziej odporni na globalne turbulencje i bardziej zdolni do przekształcania ich w nowe szanse i możliwości”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Hakan Meric, dyrektor zarządzający Yusen İnci Lojistik, dodał: „Spółka Yusen Logistics wybrała Turcję na swoje centrum wzrostu i wzmacniania pozycji jako gracz w sektorze logistyki w tym regionie. Fuzja wzmacnia nasza masę krytyczną na rynku tureckim i oznacza, że znajdujemy się w dobrej pozycji do tego, by lepiej służyć naszym obecnym klientom, jak również oferować atrakcyjne rozwiązania nowym klientom”.
 
źródło: Yusen Logistics
 

Zobacz także

Mistrz biznesu dla FM Logistic
CTL Logistics wspiera koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
AXI IMMO z Gazelą Biznesu 2016.
FACTORIES TOUR - Spotkanie łączące teorię z praktyką.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Yusen Logistics spełnia wymogi branży farmaceutycznej
Yusen Logistics uruchamia bramę dostaw dla sektora farmaceutycznego
Yusen Logistics wygrał przetarg na dostawę komponentów motoryzacyjnych.
Yusen Logistics otwiera centrum logistyczne w Meksyku .
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA