2017-03-30 | Głos z rynku

Yusen Logistics przejmuje

Yusen Logistics Turkey (YLTR), spółka zależna należąca do globalnego przedsiębiorstwa logistycznego Yusen Logistics, oraz İnci Lojistik (IL), spółka zależna wchodząca w skład İnci Holding, dokonały fuzji, której skutkiem jest ustanowienie nowego podmiotu gospodarczego pod nazwą Yusen İnci Lojistik ve Ticaret A.Ş. (zwanego dalej „Yusen İnci Lojistik”).
Yusen Logistics przejmuje (Żródło: Yusen Logistics)
Nowa spółka Yusen İnci Lojistik rozpocznie swoją działalność z dniem 1 kwietnia 2017 r., a na jej czele stanie Hakan Meric, były dyrektor zarządzający w Yusen Logistics Turkey.
 
Ta strategiczna fuzja stanowi kluczowe przedsięwzięcie dla obu stron, które jednocześnie istotnie wpływa na turecki rynek usług logistycznych i międzynarodowy krajobraz tej branży.
 
Wspomniana fuzja stanowi silną alternatywę dla klientów oczekujących wysokiej jakości usług logistycznych oraz usług o znacznej wartości dodanej na dynamicznie ewoluującym rynku tureckim. Nowo powstała spółka Yusen İnci Lojistik łączy w sobie dwa uzupełniające się obszary, w których obie strony mają największe doświadczenie. Z perspektywy Yusen Logistics jest to ugruntowana pozycja na globalnych rynkach, zaś po stronie İnci Lojistik mamy do czynienia z doskonałą znajomością rodzimego rynku w Turcji.
 
Nowo powstała spółka Yusen İnci Lojistik, której siedziba główna będzie mieścić się w Stambule, oferuje szeroki wachlarz usług logistyki kontraktowej w kraju oraz usługi spedycji międzynarodowej dla przychodzących i wychodzących przesyłek w łańcuchu dostaw świadczonych za pośrednictwem globalnej sieci.

Yusen İnci Lojistik posiada oddziały w Stambule, Bursie i Ankarze, a także w Izmirze i Manisie, w których to lokalizacjach zarządza wysokiej jakości przestrzenią magazynową o łącznej powierzchni 30 000 m2. Spółka oferuje usługi składowania towarów w temperaturze regulowanej i temperaturze otoczenia oraz usługi magazynowania towarów w obiektach i składach celnych. Portfolio usług o wartości dodanej obejmuje także usługi sekwencjonowania, kompletowania, wstępnego montażu, zaopatrzenia linii, pakowania, znakowania, obróbki produktów i kontroli jakości. W ramach ogólnokrajowej sieci dystrybucji firma zapewnia rozwiązania w zakresie transportu i dostaw.
 
 
Spółka Yusen Logistics rozpoczęła swoją działalność w Turcji z dniem 1 października 2012 roku pod nazwą Yusen Logistics Turkey. Natomiast İnci Lojistik, jako spółka wchodząca w skład İnci Holding, została założona w 1997 roku. Oferuje krajowe i międzynarodowe usługi logistyczne oraz rozwiązania i usługi doradcze w zakresie łańcucha dostaw. Spółki rozpoczęły współpracę w 2014 roku. Utworzenie nowego podmiotu, w którym właścicielami akcji są Yusen Logistics Europe BV (60%) i İnci Holding (40%), zdecydowanie podkreśla zaangażowanie obu stron na rzecz dalszego umacniania wzajemnej relacji.
 
Yusen İnci Lojistik znajduje się w doskonałym momencie do tego, by wzmocnić swoją obecność na tureckim rynku, rozwijać i świadczyć wysokiej jakości usługi logistyczne na skalę globalną, a to wszystko za sprawą przyspieszonego wzrostu biznesowego.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Kenji Mizushima, prezes Yusen Logistics powiedział: „Połączenie naszej spółki z İnci Lojistik rzeczywiście stanowi bardzo ważny krok dla Yusen Logistics z perspektywy działań globalnych. Ugruntowanie naszej obecności w Turcji jest kolejnym elementem realizacji naszej globalnej strategii”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Neşe Gök, prezes İnci Holding, powiedział: „Dwie spółki partnerskie w Turcji połączyły swoje siły pod jednym szyldem, by dalej rosnąć i umacniać swoją pozycję. Jesteśmy dumni z dokonanej fuzji, która świadczy o ogromnym zaufaniu naszego partnera do naszej spółki i, co ważniejsze, do gospodarki naszego kraju”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Murat Yıldıran, prezes İnci Lojistik, powiedział: „Łączymy nasze siły, by móc lepiej dostosować się do potrzeb i rzeczywistości dynamicznie zmieniającego się świata. Razem jesteśmy bardziej odporni na globalne turbulencje i bardziej zdolni do przekształcania ich w nowe szanse i możliwości”.
 
Wypowiadając się na temat fuzji, Hakan Meric, dyrektor zarządzający Yusen İnci Lojistik, dodał: „Spółka Yusen Logistics wybrała Turcję na swoje centrum wzrostu i wzmacniania pozycji jako gracz w sektorze logistyki w tym regionie. Fuzja wzmacnia nasza masę krytyczną na rynku tureckim i oznacza, że znajdujemy się w dobrej pozycji do tego, by lepiej służyć naszym obecnym klientom, jak również oferować atrakcyjne rozwiązania nowym klientom”.
 
źródło: Yusen Logistics
 

Zobacz także

Mistrz biznesu dla FM Logistic
CTL Logistics wspiera koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
AXI IMMO z Gazelą Biznesu 2016.
FACTORIES TOUR - Spotkanie łączące teorię z praktyką.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Haier powierzył Yusen Logistics dystrybucję produktów
Yusen Logistics rozszerza współpracę z AstraZeneca
Yusen Logistics spełnia wymogi branży farmaceutycznej
Yusen Logistics uruchamia bramę dostaw dla sektora farmaceutycznego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA