2017-03-10 | Głos z rynku

Istotny wzrost

Holding GeoPost zanotował w 2016 r. wyraźny wzrost. Przychód za 2016 rok wyniósł 6,2 miliarda euro, co oznacza wzrost o 8,6% (9,3% według porównywalnych danych).
Istotny wzrost (Żródło: DPD)
Wynik ten jest efektem zwiększenia wolumenów o 9,4% w porównaniu z rokiem 2015. Liczba przesyłek doręczonych na całym świecie w ubiegłym roku wyniosła 1,1 miliarda.  

Silny wzrost i międzynarodowy zasięg sieci DPDgroup pozwoliły GeoPost umocnić drugą pozycję na europejskim rynku KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych):

•    Oprócz silnej obecności na wszystkich kluczowych rynkach europejskich, DPDgroup odnotowała doskonałe wyniki sprzedaży m.in. Wielkiej Brytanii  (wzrost o 13,2%), Francji (10,8%), Hiszpanii (10%).
•    Dzięki wzrostowi wolumenu wynoszącemu 21,8% DPDgroup pozostaje najbardziej dynamicznym graczem na rynkach europejskich w segmencie B2C, z którego obecnie pochodzi ponad 36% przesyłek.
•    Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju DPDgroup jest wzrost liczby przesyłek na terenie Europy (o 13,1%). Grupa zachowała pozycję lidera w tym segmencie dzięki największej w Europie sieci połączeń drogowych.  
GeoPost, która pod marką DPDgroup działa na rynku kurierskim, jest podmiotem należącym do Le Groupe La Poste (Poczta Francuska). GeoPost wygenerowała 26% przychodów grupy Poczty Francuskiej za rok 2016, które wyniosły ponad 23 mld euro.
 

Rok ekspansji

W roku 2016 firma kontynuowała strategię ekspansji i zrealizowała szereg nowych inwestycji:
•    styczeń 2016 - nabycie pozostałych 50% udziałów w firmie DPD Rosja, działającej w Rosji, Kazachstanie i Białorusi.  
•    marzec 2016 – nabycie pozostałych 40% udziałów w brytyjskiej firmie wnDirect wspierającej międzynarodowy rozwój detalicznych sklepów internetowych.
•    lipiec 2016 – nabycie 100% udziałów w firmie Biologistic, jednej z wiodących we Francji firm zajmujących się transportem produktów farmaceutycznych i leków w kontrolowanych temperaturach.  
•    październik 2016 - zakup 100% udziałów w DPD Zeitfracht i w efekcie przejęcie całej sieci franczyzowej DPD w Niemczech jeszcze przed zakończeniem 2016 roku.
•    grudzień 2016 – nabycie 60% udziałów w firmie JadLog zajmującej drugą pozycję na rynku przesyłek kurierskich w Brazylii.
•    styczeń 2017 – nabycie mniejszościowego pakietu udziałów wynoszącego 37,5% w wiodącej na włoskim rynku kurierskim firmie BRT.

Unikalne usługi

Oprócz najlepszej w Europie sieci połączeń drogowych, DPDgroup oferuje unikalne usługi w ramach całej organizacji:
•    Pickup: sieć 28 tys. punktów nadawania i odbioru przesyłek w 23 krajach. Punkty Pickup stają się jednym z popularniejszych sposobów odbioru przesyłek przez klientów sklepów internetowych w Europie. 16% nabywców uważa je za drugi co do popularności sposób doręczenia, a 52% planuje skorzystać z nich w przyszłości, co stanowi potencjał znacznego wzrostu.   
•    Predict: dostępny w 20 krajach Europy to unikalna, interaktywna usługa gwarantująca doręczenie przesyłki do domu w określonym przedziale czasowym. Predict umożliwia również zmianę terminu lub miejsca doręczenia – pod inny adres, do sąsiada lub wybranego punktu Pickup.
 
źródło: DPD
 
 
 

Zobacz także

Austriacki producent naczep zwiększa sprzedaż.
Czy transportowa hossa nadal będzie wspierała leasingodawców?
Camso podnosi ceny swoich produktów do transportu wewnętrznego i budownictwa.
Grupa GLS certyfikowana zgodnie z uaktualnionymi w 2015 r. standardami.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwie dekady firmy kurierskiej General Logistics Systems Poland
Elektryczne rowery DB Schenker podbijają Norwegię
Kolejne filie GLS w Koninie i Tarnowie
Obiekty DHL Express Poland z certyfikatem bezpieczeństwa
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA