2016-10-17 | Głos z rynku

Praktyczne studia w MWSLiT

MWSLiT we Wrocławiu rozpoczęła współpracę z przedsiębiorstwem Wega A z Kalisza. We wrześniu uczelnia podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji studiów o profilu praktycznym. Firmę reprezentował Dyrektor Zarządzający Dariusz Wasilewski, uczelnię Kanclerz dr Marcin Pawęska.
Praktyczne studia w MWSLiT (Żródło: Fotolia)

Wega A powstała w 1989 roku. Działalność firmy koncentruje się wokół specjalistycznych usług związanych z transportem i magazynowaniem samochodów osobowych i użytkowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Wysoka jakość świadczonych usług oraz doświadczenie pozwoliły właścicielom firmy nawiązać współpracę z największymi producentami w branży motoryzacyjnej: DAIMLER, VOLKSWAGEN, GENERAL MOTORS, IVECO, FORD, CHEVROLET, FIAT CZY TOYOTA.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

Zawarta umowa przede wszystkim dotyczy organizacji – w ramach studiów dualnych – staży dla studentów MWSLiT. Student trzy dni uczestniczy w zajęciach odbywających się na uczelni, a dwa dni w stażu w firmie partnerskiej, gdzie poznaje procesy logistyczne w praktyce. Firma partnerska tym samym uczestniczy w procesie kształcenia.

Ponadto strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy, promocji i wspierania partnerskich przedsięwzięć oraz wymiany i wykorzystywania doświadczeń i informacji o bieżących wydarzeniach w sektorze logistyki, transportu i spedycji.

Wega A to kolejna firma z branży TSL, która zaangażowała się w program studiów dualnych realizowany przez MWSLiT. Oznacza to, że idea nowoczesnej edukacji jest coraz bardziej popularna wśród pracodawców. Tym bardziej cieszymy się, że to MWSLiT jako pierwsza uczelnia na Dolnym Śląsku wprowadziła system studiów dualnych.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zapotrzebowanie na specjalistów w TSL winduje zarobki w branży
Jak zapewnić sprawne działania logistyki wewnętrznej i podnieść jej efektywność?
Bariera rozwoju firm to nie kapitał a brak pracowników wykwalifikowanych
Konferencja Top automotive pogłębia kompetencje osób z przemysłu motoryzacyjnego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA