2016-09-19 | Głos z rynku

Praktyczny profil studiów logistycznych

MWSLiT we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia w Polsce rozpoczęła współpracę z firmą Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o.o. sp. k. W sierpniu uczelnia podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji studiów o profilu praktycznym. Firmę Hellmann reprezentował Prezes Zarządu Jacek Przybyłowski, uczelnię Kanclerz dr Marcin Pawęska.
Praktyczny profil studiów logistycznych (Żródło: Fotolia)
Hellmann od lat odnosi sukcesy na międzynarodowym rynku. Firma stała się rozpoznawalną marką utożsamianą z gwarancją najlepszych, najnowocześniejszych rozwiązań w swojej branży. O dynamicznym rozwoju świadczy przede wszystkim szeroki zakres produktów i usług skierowanych do różnych segmentów rynku. W 2015 roku firma osiągnęła obroty 3,00 mld. euro.

Historia firmy Hellmann sięga już 1871 roku, w którym Carl Heinrich Hellmann rozpoczął swoją działalność od dostarczania paczek zaprzęgiem konnym na terenie północnych Niemiec. Obecny kształt firma zawdzięcza prawnukom Carla. Jost i Klaus stworzyli światową sieć, w której pracuje ponad 19.300 pracowników w 157 krajach.
 

Zawarta z polskim oddziałem umowa przede wszystkim dotyczy organizacji – w ramach studiów dualnych – staży dla studentów MWSLiT. Student trzy dni uczestniczy w zajęciach odbywających się na uczelni, a dwa dni w stażu w firmie partnerskiej, gdzie poznaje procesy logistyczne w praktyce. Firma partnerska tym samym uczestniczy w procesie kształcenia.

Ponadto strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy, promocji i wspierania partnerskich przedsięwzięć oraz wymiany i wykorzystywania doświadczeń i informacji o bieżących wydarzeniach w sektorze logistyki, transportu i spedycji.
 

Hellmann to kolejna znacząca na międzynarodowym rynku firma, która zaangażowała się w program studiów dualnych realizowany przez MWSLiT. Dla naszych studentów oznacza to nowe edukacyjne możliwości i szersze perspektywy zawodowe.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czy Polacy są zadowoleni ze swojej pracy?
Czy deficyt pracowników zmieni preferencje w zatrudnianiu?
Hellmann Worldwide Logistics wspiera Turniej Wiedzy o Spedycji
Prognoza zatrudnienia w II kw. br. w sektorze przemysłowym +26%
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA