2016-09-19 | Głos z rynku

Praktyczny profil studiów logistycznych

MWSLiT we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia w Polsce rozpoczęła współpracę z firmą Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o.o. sp. k. W sierpniu uczelnia podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji studiów o profilu praktycznym. Firmę Hellmann reprezentował Prezes Zarządu Jacek Przybyłowski, uczelnię Kanclerz dr Marcin Pawęska.
Praktyczny profil studiów logistycznych (Żródło: Fotolia)
Hellmann od lat odnosi sukcesy na międzynarodowym rynku. Firma stała się rozpoznawalną marką utożsamianą z gwarancją najlepszych, najnowocześniejszych rozwiązań w swojej branży. O dynamicznym rozwoju świadczy przede wszystkim szeroki zakres produktów i usług skierowanych do różnych segmentów rynku. W 2015 roku firma osiągnęła obroty 3,00 mld. euro.

Historia firmy Hellmann sięga już 1871 roku, w którym Carl Heinrich Hellmann rozpoczął swoją działalność od dostarczania paczek zaprzęgiem konnym na terenie północnych Niemiec. Obecny kształt firma zawdzięcza prawnukom Carla. Jost i Klaus stworzyli światową sieć, w której pracuje ponad 19.300 pracowników w 157 krajach.
 

Zawarta z polskim oddziałem umowa przede wszystkim dotyczy organizacji – w ramach studiów dualnych – staży dla studentów MWSLiT. Student trzy dni uczestniczy w zajęciach odbywających się na uczelni, a dwa dni w stażu w firmie partnerskiej, gdzie poznaje procesy logistyczne w praktyce. Firma partnerska tym samym uczestniczy w procesie kształcenia.

Ponadto strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy, promocji i wspierania partnerskich przedsięwzięć oraz wymiany i wykorzystywania doświadczeń i informacji o bieżących wydarzeniach w sektorze logistyki, transportu i spedycji.
 

Hellmann to kolejna znacząca na międzynarodowym rynku firma, która zaangażowała się w program studiów dualnych realizowany przez MWSLiT. Dla naszych studentów oznacza to nowe edukacyjne możliwości i szersze perspektywy zawodowe.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak rozwinąć zainteresowania profesją? Konkurs dla młodych logistyków
Automatyzacja procesów to recepta na niedobór kompetentnych pracowników.
Kto będzie Mistrzem Świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw?
Finał konkursu Young Best Driver 2016 rozstrzygnięty
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA