2016-09-12 | Głos z rynku

Wyłoniono załogę zawodowych driverów

W ostatnią sobotę sierpnia, na specjalnym torze w Międzychodzie w woj. Wielkopolskim odbyło się widowiskowe wydarzenie w branży transportowej – Finał konkursu Young Best Driver 2016. Jednym z partnerów tego wydarzenia są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland.

Emocji dostarczyło w sumie 27 kierowców zawodowych, którzy nie ukończyli 26 roku życia i po raz pierwszy rywalizowali ze sobą w jeździe zestawem z naczepą na czas. Przygotowany przez organizatorów odcinek najlepiej przejechał Mateusz Grzeszczak, który to zdobył tytuł Young Best Driver 2016. Nad całym wydarzeniem czuwało dwóch gości specjalnych – Mariusz Pudzianowski i Maciej Wisławski. Ogromne emocje wzbudziła konkurencja sędziowana właśnie przez duet pięciokrotnego Mistrza Świata Strongmanów oraz najbardziej utytułowanego pilota rajdowego w Polsce - „przeciąganie ciągnika siodłowego w podwójnej obsadzie”.  Zmagania wygrała załoga zawodowych driverów: Patryk Śloźnik (25l.) i Mateusz Janiak (26l.). Partnerami wydarzenia są oprócz TransPoland, także: Raben, Transport i Logistyka Polska, Easy Logistic, Transics, DKV Euro Service, ESA, A2B-Online Young, Logistic Technologies oraz redakcje: Transport Manager, Polski Traker i 40ton.net

Kierowcy poszukiwani od zaraz

Idea jak przyświeca organizatorom zwodów Young Best Driver to zwrócenie uwagi na coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanego kierowcy zawodowego - z miesiąca na miesiąc to coraz bardziej poszukiwany profil pracownika.

Za poprawę tej sytuacji i walkę ze stereotypami wzięli się także organizatorzy Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, Transport i Logistyka Polska oraz redakcja magazynu Transport Manager. Wspólnie z pomysłodawcą zawodów Young Best Driver zaplanowali oni specjalny panel dyskusyjny, który odbędzie się podczas listopadowych targów TransPoland. Będzie on poświęcony m.in.: płacy minimalnej kierowców w UE i podziałach jakie z tego wynikają oraz właśnie zapotrzebowaniu branży na wykwalifikowanych kierowców zawodowych. Eksperci dokonają analizy obecnej sytuacji, poszukają przyczyn złego stanu rzeczy i postarają się odpowiedzieć na wiele pytań, które zapewne zadaje sobie dziś wielu rodzimych przewoźników.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

Young Best Driverowi 2016 życzymy szerokości i przyczepności, a wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy na IV edycję Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, która odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

VIDEO RELACJA: https://youtu.be/A2zLZaS-4PY

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rok 2019 testem siły dla branży transportowej
Brukseli zapadły decyzje w sprawie pracy kierowców
Dachser angażuje się kształcenie zawodowych kierowców
Czy jest coś, czego polskim kierowcom jeszcze brakuje?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA