2016-09-12 | Głos z rynku

Wyłoniono załogę zawodowych driverów

W ostatnią sobotę sierpnia, na specjalnym torze w Międzychodzie w woj. Wielkopolskim odbyło się widowiskowe wydarzenie w branży transportowej – Finał konkursu Young Best Driver 2016. Jednym z partnerów tego wydarzenia są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland.

Emocji dostarczyło w sumie 27 kierowców zawodowych, którzy nie ukończyli 26 roku życia i po raz pierwszy rywalizowali ze sobą w jeździe zestawem z naczepą na czas. Przygotowany przez organizatorów odcinek najlepiej przejechał Mateusz Grzeszczak, który to zdobył tytuł Young Best Driver 2016. Nad całym wydarzeniem czuwało dwóch gości specjalnych – Mariusz Pudzianowski i Maciej Wisławski. Ogromne emocje wzbudziła konkurencja sędziowana właśnie przez duet pięciokrotnego Mistrza Świata Strongmanów oraz najbardziej utytułowanego pilota rajdowego w Polsce - „przeciąganie ciągnika siodłowego w podwójnej obsadzie”.  Zmagania wygrała załoga zawodowych driverów: Patryk Śloźnik (25l.) i Mateusz Janiak (26l.). Partnerami wydarzenia są oprócz TransPoland, także: Raben, Transport i Logistyka Polska, Easy Logistic, Transics, DKV Euro Service, ESA, A2B-Online Young, Logistic Technologies oraz redakcje: Transport Manager, Polski Traker i 40ton.net

Kierowcy poszukiwani od zaraz

Idea jak przyświeca organizatorom zwodów Young Best Driver to zwrócenie uwagi na coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanego kierowcy zawodowego - z miesiąca na miesiąc to coraz bardziej poszukiwany profil pracownika.

Za poprawę tej sytuacji i walkę ze stereotypami wzięli się także organizatorzy Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, Transport i Logistyka Polska oraz redakcja magazynu Transport Manager. Wspólnie z pomysłodawcą zawodów Young Best Driver zaplanowali oni specjalny panel dyskusyjny, który odbędzie się podczas listopadowych targów TransPoland. Będzie on poświęcony m.in.: płacy minimalnej kierowców w UE i podziałach jakie z tego wynikają oraz właśnie zapotrzebowaniu branży na wykwalifikowanych kierowców zawodowych. Eksperci dokonają analizy obecnej sytuacji, poszukają przyczyn złego stanu rzeczy i postarają się odpowiedzieć na wiele pytań, które zapewne zadaje sobie dziś wielu rodzimych przewoźników.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

Young Best Driverowi 2016 życzymy szerokości i przyczepności, a wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy na IV edycję Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, która odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

VIDEO RELACJA: https://youtu.be/A2zLZaS-4PY

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rośnie liczba upadłości w branży transportowej
Alarmujące wyniki raportu o stanie zdrowia kierowców
Poradnik spedytora: najważniejsze zmiany przepisów na rynkach europejskich dla transportu
Na co zwrócić uwagę zatrudniając kierowców ze Wschodu?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA